A paksi Atom majdnem megtréfálta a Lokit, aztán összeomlott

| 2023. 02. 11. | 22:14:00
A debreceniek a sírból hoztak vissza három pontot.

A forduló előtti állás szerint egyetlen pont választotta el a DVSC-t és a Paksot a labdarúgó NB I. tabelláján, nem túlzás tehát középházi rangadónak nevezni az összecsapást, de csak a helyezések alapján. Ami a pontokat illeti, győzelmével a Loki a dobogóért zajló versenybe nevezne be – ezzel a reménnyel vártuk a szombat esti csatát a Nagyerdei Stadionban.

Az első negyvenöt perc mind iramban, mind színvonalban elmaradt a várakozásainktól. Fogjuk a hidegre! Apropó! Ebben a cudar időben meglehetősen kevesen látogattak ki a Nagyerdei Stadionban, nincs statisztikánk, de ránézésre idénybeli negatív nézőcsúcs született.

Ami pedig a játékot illeti, a DVSC az első félidőben sokkal többet birtokolta a labdát, de komoly helyzetet kialakítani nem tudott. Meddő mezőnyfölénye pedig nem töltötte le „melegséggel” a nagyérdeműt a februári hidegben. Az első 45 perc csak annyi érdekességet tartogatott, hogy a Paks kis híján gólt szerzett, miután a debreceni védelem „kiszolgálta”. Szerencsére Megyeri bravúrja révén a kapufáról kifelé pattant a labda a 18. percben, nem pedig befelé. A Loki bár próbálkozott lelkesen, nem jutott semmire.

A második félidő legelején a DVSC nagyobb erőket mozgósított a győzelem érdekében, de sajnos a paksiak is hasonlóan gondolták, és a nagy iramváltásból ők jöttek ki jobban. Az 56. percben Kinyik – Sándor Tamás Loki-legenda veje – balról középre emelt, a kapu előtti kavarodás végén pedig a paksi Varga üggyel-bajjal megszelídítette a labdát, majd a kapuba spiccelte a játékszert (0–1).

A DVSC válaszul még nagyobb iramra kapcsolt, de igazán nagy helyzetbe a továbbiakban sem került. A jól záró paksi védelem kevés adott lehetőséget a debrecenieknek, akik csak küszködtek a labdával. A 73. percben végre összejött egy formás debreceni akció, amelynek végén Dzsudzsák lövését védte az atomvárosi portás.

Bár nem focizott jól a Loki, ment előre becsülettel. Csak sajnos nem jutott túl messzire, mondjuk a paksi kapu elé. Egyértelműen nyomás alatt állt a paksi védelem, de ettől nem roppantak össze Kinyikék, és el is visznek a három pontot Debrecenből. Gondoltuk a 92. percig...

Ekkor azonban egy bal oldali szöglet után Dreskovics fejelt gyönyörűen a paksi kapuba (1–1). Amikor már mindenki elkönyvelte az ikszet, a közönség fele pedig hazaindult, a Loki indított egy utolsó rohamot, és Dzsudzsáék előreívelése után Babunski becsúszva megszerezte a debreceniek győzelmet értő találatát (2–1). A Loki a sírból jött vissza, és nyerte meg ezt az összecsapást. Bravó, piros-fehérek!