Ez a DVSC még vérszegény a Ferencvároshoz

| 2022. 10. 09. | 21:49:00
A debreceniek simán kikaptak.

A DVSC idegenben eddig egyetlen pontot gyűjtött – Kisvárdán remizett még a bajnoki nyitányon –, és kevés esély mutatkozott arra, hogy pont ezen a vasárnap javít idegenbeli mérlegén a piros-fehér gárda. A Loki legutóbb tíz évvel ezelőtt nyert a Ferencváros otthonában, de az új Fradi -stadionban még soha.

Blagojevics kezdője nem tartogatott meglepetést, a Honvéd ellen előbb remeklő, majd szünet után kis híján összeomló társaság vette fel harcot a Groupama Arénában, amely csak a 11. percig bírta a 0–0-ás állást tartani. Ekkor egy ferencvárosi akció végén Vécsey lőtt a debreceni kapuba 14 méterről (1–0). Benne volt az egész debreceni védelem és Gróf kapus is. Addig a Lokinak is akadt egy ígéretes helyzete, de háromszor is blokkoltak a ferencvárosi védők a tizenhatoson belül. Szegény embert az ág is húzza, még a gól előtt megsérült a védelem oszlopa, Deslandes, akit Charleston váltott.

Ahogy az várható volt, a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, jobbára a debreceni térfélen járt ide-oda a labda. A Loki kontrákkal operált, és időnként adódott is rá lehetősége, de az utolsó passzok rendre meghiúsították az akciókat. A félidő végén pedig már csak nyomozták a labdát a mieink, és egyik ferencvárosi helyzet a másikat követte. Így a félidei eredmény, az egygólos hazai előny a játék képe alapján egyértelműen a debreceniekre nézve volt hízelgő.

Szünet után egy bődületes védelmi hibával a Loki összehozta a Ferencvárosnak a második gólt. Az 58. percben Bévárdi – miután egy rossz passzt kapott Gróftól – vesztette el a labdát Traoréval szemben, így három zöld-fehér támadhatott kapura egy szem debrecenivel Charlestonnal szemben. R. MMaee lövését Gróf védte, de a kipattanóra Zakariassen rontott rá, aki bevarrta a labdát a debreceni kapuba (2–0).

A DVSC is próbálkozott becsülettel, de ahogy telt az idő, egyre kevesebb lelkesedéssel, meggyőződéssel és hittel. A Ferencváros továbbra is uralta a pályát, komolyabb zavart egyik hajdúsági akció sem okozott a védelmében.

A debreceni együttes ebben az összetételben nem lehet igazán komoly ellenfele ennek a zöld-fehér együttesnek, ezt el kell fogadni. Debreceni szempontból az a fájó igazság, hogy akárcsak a nézőszámban, úgy a keret összetételében is sokkal jobb jelenleg a Ferencváros. Az Újpest elleni bajnokin – október 16-án, vasárnap, haza pályán – remélhetőleg már több keresnivalója lesz a DVSC-nek.