NB I-et érő debreceni győzelem?!

| 2022. 05. 03. | 20:22:00
Gyakorlatilag már nem eshet ki a Loki – gyakorlatilag.

Mezőkövesden vendégszerepelt a Debrecen a labdarúgó NB I. 31. fordulójában május 3-án délután.
A Borsod megyeiek kezdték jobban az összecsapást: a 7. percben majdnem tizenegyeshez jutottak, a videobíró segítségét kérte a játékvezető. Deslandes lépett oda Drazsicsnak, ám ezek szerint még szabályosan.

A 13. minutumban jöhetett az újabb szívinfarktus közeli állapot a debreceni szurkolóknak: Deslandes röviden szabadított fel, sőt a labdája éppen Jurina elé pattant, aki 16 méterről centiméterekkel lőtt mindössze a bal kapufa mellé. Ezt követően hosszú ideig a mezőnyjátékról szólt minden, ám jött egy újabb nagy hazai lehetőség: Vadnai ívelésénél Korhut maradt le középen, Farkasnak az ötösről eleresztett lövését bravúrral védte Gróf. Az első félidő végén mintha mindent elvágtak volna, ami eddig történt, jött egy akkora csavar a mérkőzésen, amit egy-egy szappanoperának a forgatókönyvírója is megirigyelne. Sós a bal oldalról tálalt középre laposan, ahol a második hullámban érkező Pávkovics Bence ballal, senkitől sem zavartatva, 12 méterről kilőtte a jobb felsőt, 0–1. Ha valami, ez nem volt benne a játékban, mindenesetre egygólos vendég előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrészt jobban kezdték a cívisvárosiak, ám meddő volt a fölényük még akkor is, ha több százszázalékos helyzetet is kidolgozott a DVSC. A 78. percben azonban megint felszisszenhettek a vendég drukkerek, hiszen Jurina lőtt kapufát, ám végül les miatt amúgy sem lett volna érvényes a találat. Olyan érzése volt az embernek, mintha ezúttal a Mezőkövesd akár reggelig is játszhatott volna, akkor sem biztos, hogy tud gólt szerezni. Végül nem is tudtak a matyóföldiek, eggyel győzött a Loki, mellyel 9 pontra nőtt az előnyük az MTK-val szemben, így nagyjából életszerűtlen lenne, ha nem maradna NB I-es a Loki.