Egy félidőn át görcsölt, majd oktatott a Loki a Szeged ellen

| 2020. 08. 26. | 21:45:00
A debreceniek a Nagyerdei Stadionban százszázalékosak.

Kondás Elemér rotációs rendszerének a Szeged elleni NB II-es bajnokin Bárány, Poór, Kundrák volt a haszonélvezője, őket ugyanis a kezdőbe jelölte a Loki-tréner, Korhutot, Pávkovicsot, Sóst pedig a kispadra ültette.

A 15. percig kellett várni az első nagy debreceni helyzetre: Ferenczi adott be balról, Tischler a védőjét megelőzve fejelt, a kapus is verve volt, de a léc segített neki. A hazaiak nagy mezőnyfölényben futballoztak, de helyzetek kialakítani hosszú ideig csak egyszer sikerült. A 27. percben Bódi Ádám unta meg, hogy a társak nem tudják átjátszani a szegedi falat, és jó 25 méterről kapura küldte a labdát. A bal kapufát találta telibe.

A 33. percben a Szeged kihagyott két ordító nagy helyzetet! Előbb egy bal oldali szabadrúgás után elméláztak a hazai védők, a labda Germánhoz került, akinek a közeli lövését védte Zöldesi. Egy perc múlva Dobos adott be jobbról, a debreceni nevelésű Oláh Gergő helyezkedésben megverte Szatmárit, de luftot rúgott a debreceni kapu előtt.

A DVSC teljesen kiesett a ritmusból, amit a közönség nem igazán tudott elfogadni. Az első félidő hajrájában máris rákapcsolt a B-közép:

„Kurva gyenge!”

A szünetben Kondás Elemér lekapta a pályáról az enervált Kundrákot, helyette pedig Sós Bencének adott lehetőséget. Jelentős formajavulást nem vettünk észre, a Loki továbbra is mezőnyfölényben játszott, de csak erőlködött. Az 57. percben végre láttunk egy tetszetős akciót! Sós indította Ferenczit a bal oldalon, a beadás hajszálpontosan volt Báránynak, aki 8 méterről a kapu bal oldalába bólintott.

1-0

Csak ennyi kellett, hogy felszabaduljanak a debreceniek! A 66. percben újabb  szép akció eredményezte a második debreceni találatot. A volt lokista, Jovanovics adott el egy labdát a középpályán, Ferenczi iramodott meg vele, majd balról, a tizenhatosról mesterien kilőtte a hosszú alsót.

2-0

A második gól után visszaállt a Loki, és hagyta a Szegedet a labdát járatni, de ez csak altatás volt. A 81. percben finom passzokkal zavarták össze a szegedi védelmet a debreceniek, a fiatal Baráth Péter pedig feltette az i-re a pontot, igaz, némi szerencse is kellett hozzá, hiszen a lövése után a labda úgy pattant meg egy védő lábán, hogy a kapusnak esélye sem volt.

3-0

A vége lehetett volna akár ötgólos is a különbség, csak a Fortuna mentette meg a vendégeket a további góloktól. A DVSC így gond nélkül győzte le a Tisza-parti együttest, ami azt jelenti, hogy a Nagyerdei Stadionban továbbra is százszázalékos. Már csak idegenben kéne mutatni valamit, amire a hét végén rögtön esély kínálkozik, hiszen a DVSC szombaton a Vasas vendége lesz.