Történelmi boldogság: NB I-be jutott a Balmazújváros!

| 2017. 06. 04. | 21:40:00
Taktikus focival győzte le Seszták miniszter csapatát a Tiba-gárda.

A balmazújvárosi fürdő nevét viselő DEAC férfi kosárlabdacsapatának első embere, Becsky István végezte el a kezdőrúgást a történelmi összecsapáson, mégpedig abban a reményben, hogy a „testvércsapat”, az újvárosi Balmaz Kamilla is feljut a magyar élvonalba a sportágában, ahogy azt tette az egyetemista csapat egy nappal korábban.

A lelátón fejesek, politikusok, nagymenő üzletemberek, foglalkoztatott és munkanélküli edzők vegyültek el a pórnép között.

Már a döntetlen is a hazaiak NB I-be jutását jelenti – így feszült neki a meccsnek a két gárda vasárnap, telt ház előtt, kánikulában. Negyedóráig csak „alibiztek” a fiúk, vagy csak a nagy tét miatt nem mertek többet vállalni unalmas mezőnyjátéknál. A félidő derekán a győzelemért hajtó Kisvárda váltott ritmust, ami okozott némi riadalmat a lelátón. Szécsi Gergő kapus két alkalommal is nagy veszélyt hárított el, illetve egy lesgólig is eljutott a Kisvárda a korábbi újpesti ikon, Rajczi révén.

A balmazújvárosiaknak semmire sem volt válaszuk, a kaput sem találták el 45 perc alatt, nem is nagyon igyekeztek. A félidei 0-0-lal azonban fél lábbal már az NB I-ben érezhették magukat.

Az újvárosi B-közép is felnőtt az NB I-hez!

Szünet után már egy támadóbb szellemű hazai csapat hozta lázba a közönséget,

de a vendégek sem tettek le a győzelemről, így vált lüktetővé és élvezetessé a csata. Továbbra is többet birtokolták a labdát a szabolcsiak, de kapura immár a Balmazújváros jelentett több veszélyt. A 65. percben például csak néhány centi választotta el a hangrobbanástól a kisvárost: Fekete volt pontatlan ziccerben.

Az újvárosi legények csúszva-mászva hatástalanították a kisvárdai rohamokat

Az idő mindenesetre a Balmaz Kamillának dolgozott, ettől vált egyre feszültebbé és indulatosabbá a kisvárdai gárda, amelynek feltétlenül támadnia kellett, és ebben lelte vesztét. A 82. percben egy parádés kontra végén Zsuga szerzett elegáns gólt egy pimasz csel után (1-0), s ezzel eldőlt:

NB I-be jutott a Balmazújváros!

A végén örömkönnyek hullottak Balmazújváros-szerte, óriási ünneplés vette kezdetét. Boldogságban úszott mindenki. No meg sörben!

Marozsán kikapott, de 185 ezer dollárral gazdagodott
A szoboszlói teniszező a negyeddöntőben búcsúzott.
Hajdú-Biharban még mindig sok influenzás van
Hazánkban akut légúti fertőzés tüneteivel 207 900 ember keresett fel orvost.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.