Vért izzadva verte a tökutolsót a Loki

| 2017. 04. 08. | 21:43:00
A debrecenieket előbb kifütyülte a közönség, majd ünnepelte.

A siralmas hazai mérlegen a tökutolsó ellen lehet simán javítani. Hálás feladat ebben a helyzetben – gondolta 2200 néző, aki kilátogatott a Loki-Gyirmótra. A magabiztosság akkor szállt inába, amikor a 8. percben Simon András felhőfejessel bevette a debreceni kaput (0-1). Amikor a 15. percben a Pontes-gárda még semmit sem tudott felmutatni, de a vendégek kihagytak egy nagy helyzetet, szórványos füttyszó jelezte az elégedetlenséget. A 18. percben újabb gyirmóti lehetőséget, a debreceni nagyérdemű pedig továbbra is érthetetlenül nézett a nagyerdei semmibe: mi akar a Loki?

A félidő derekára sikerült mezőnyfölényt kiharcolni, a debreceni helyezetekre azonban még várni kellett.

A 35. percben Holman szabadrúgása késztette munkára Nagy Sándor kapust, ez volt a DVSC első kaput eltaláló lövése a sereghajtó ellen, hazai pályán! A 38. percben Feltscher célzott rosszul 20 méterről, de az akcióban legalább volt némi ötlet. A félidő végén már kifejezetten nagy nyomás nehezedett a gyirmóti kapura, Tőzsér két löketénél is helyén volt a kapus.

Pontes a szünet után pályára küldte a Vasas elleni győztes gólt szerző Könyvest, aki aktívan kezdett, rögtön egy perc alatt kétszer is próbálkozott, de nem járt szerencsével. Ekkor azt hittük, a Loki felpörög és bedarálja a sereghajtót, de az szépen „ölte” a játékot a mezőnyben. A 60. percben aztán megtört a jég!

Bal oldali szöglet után Brkovics fejelt hét méterről a kapu közepébe (1-1).

Öt perc múlva már bent láttuk a második debreeceni gólt, de Holman fejesét védte a kapufa segítségével védte a gyirmóti kapus.

Egy perc múlva Brkovics a második sárgáját is begyűjtötte, amiért a kiállítás sorsára jutott. Ettől vérszemet kaptak a vendégek, akik immár egyértelműen győzelemre játszottak, és a 74. percben közel is álltak a gólhoz: Jovanovic a gólvonalról mentett!

A végén még mozgósította utolsó erőtartalékait a DVSC, hatalmasat küzdöttek a fiúk, és ez meghozta a sikert:a 91. percben Ferenczi centerezett balról, Mészáros remek ütemben érkezett,

és gyönyörű fejesgóllal szerezte meg a debreceni győzelmet jelentő gólt (2-1).

A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.