Az atomváros most Debrecen fölé nőtt

| 2018. 11. 23. | 23:14:00
Nem volt esélyünk a győzelemre.

Kilencpontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Paks vendégeként az NBI/A 9. fordulójában. Berényi Sándor tanítványai szinte végig futottak az eredmény után, az első félidő védekezése, és a rossz dobóforma miatt ezúttal nem volt esélyük a győzelemre.

Annyi dicséretes, hogy a debreceniek az utolsó percig sem adták fel. A hajrában az egy percen belül hét pontot szerző Ivosev vezérletével visszajöttek a mérkőzésbe (79-71). A hátralévő három perc azonban már kevés volt a fordításhoz, az ASE okosan játszva megnyerte a találkozót.

Berényi Sándor: A tranzíciós játékukat egy rövid időszaktól eltekintve sikerült megállítanunk, a gond elsősorban a lepattanózás volt, ami az sebezhetővé tette az emberfogásunkat és az egyébként jól működő területvédekezésünket is. Rengeteg üres helyzetet hagytunk ki és a büntetővonalról is pontatlanok voltunk, ez eredményezte ma a vereséget.

Hiába minden: hazánkban egyre kevesebb gyerek születik