Csak a finist nyomták meg a debreceni lányok

| 2022. 12. 22. | 18:48:00
Győzelemmel mehetnek karácsonyozni Tóviziék.

27-23-ra legyőzte a DVSC Schaeffler a NEKA együttesét az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság december 22-i játéknapján. A balatonboglári mérkőzésen a tabella tizenkettedik helyezettje sokkal jobban megnehezítette az egyébként is gyenge passzban lévő Loki dolgát, hiszen a félidőben a 18-20 éves akadémisták még döntetlenre álltak a felnőtt profikkal szemben.

A debreceniek majd a 49. percben szakadtak el valamennyire a hazaiaktól, igaz, a finisben már szinte végig két vagy három gólnyi különbséggel vezettek. A jobb szélen ezúttal Mariana Costa zakatolta végig a találkozót, míg a DVSC kulcsembere, a NEKA-nevelés Vámos Petra csak 28 percet kapott, az sem alakult túl jól a fiatal kiválóság számára (három lövéséből egyetlen gól sem jött össze). Kikényszerítetlen hibákból túl sokat láthattunk a DVSC-től, és az is bizonyos, hogy nagyobb elánra, ambícióra lesz szükség a továbbiakban.

Bohus Bea: – Nagyon örülök, hogy az ellenfelek úgy készülnek, hogy nem lesz könnyű ellenünk játszani. Ezúttal extra volt a védekezésünk, támadásban voltunk elakadva. Összességében elégedett vagyok, hiszen a csapat küzdeni tudása példás volt
Szilágyi Zoltán: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Nem játszottunk jól, akadnak problémáink, amelyeket meccsek óta cipelünk magunkkal. Örülök, hogy csapatként átlendültünk a holtpontokon és megszereztük a két pontot. Nagyszerű csapatot láttam a másik oldalon, tele fiatal tehetségekkel.