Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A cseh Banik Mostot is elintézte a Debrecen

| 2020. 01. 11. | 16:31:00
Karnik Szabináék remekeltek a második félidőben.
A cseh Banik Mostot is elintézte a Debrecen
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

36-29-re legyőzte a DVSC Schaeffler a DHK Banik Most együttesét az EHF Kupa csoportkörének második fordulójában. Az első 30 perc során a könyörtelenségig harcos mérkőzést láthatott a Hódos mintegy 1800 fős közönsége, majd a második játékrészben cseh ellenfele fölé nőtt a Debrecen.

Zsinórban három vendégtalálattal kezdődött a lelátói hangorkánnal övezett találkozó, de mielőtt előjött volna a gyomorgörcs Despotovic, Vámos és Petrus kényszerű távolmaradása miatt, a Törökországban, a Kastamonu Belediyesi ellen fényes játékot produkáló Arany újra villant. A jobbszélső ezúttal egy labdaszerzést követően ziccerig vihette, és a góljával egyenlített a DVSC (3-3, 6. perc).

A Loki Vantara-Kelemen, Bulath, Tóvizi, Karnik, Kovács, Arany hatossal kezdett Triffával a kapuban (támadásban Karnikot Karsten váltotta). S bár a piros-fehérek az első percekben is eljutottak ziccerig, a helyzetek kimaradtak. Magyar részről először Tóvizi szépített, higgadt helyzetfelismeréssel használta ki a lyukas védekezést, majd Vantara-Kelemen talált a kapuba balszélről.

A Loki válogatott beállója, Tóvizi Petra a 3 gólja mellett büntetőket harcolt ki és a védekezésben is fontos szerepe volt

Kovács egy labdaszerzés után már a vezetésért rohamozott a saját térfeléről, majd csúszott hason több métert Borovska lerántása miatt – a cseh kétperces kiállítása után a megítélt hétméterest Bulath értékesítette (4-3, 7. perc). 

Bulath néhány pillanat múlva kis híján újabb gólt szerzett, a Loki irányítója az üresen hagyott vendégkaput vette célba egy labdaszerzés után, de Sustkova az utolsó szekundumban levadászta a levegőből a játékszert. Ami nem sikerült „Bulinak”, az összejött Tóvizinek, a beálló a kilencesen kapta, de ellentmondást nem tűrő lendülettel tört ziccerig, 5-3 (9. perc)!

Jól kezdte a találkozót a cseh bajnok, keményen ellenállt a debreceni rohamoknak, képünkön éppen Elke Karstent gyötrik

A DVSC nem sokáig örülhetett a fordításnak, a 15. percben ugyanis újra a Banik Mostnál volt az előny Eksteinova ejtésével. Ehhez elég volt hogy Arany ziccerben a hetesvonalra taposson, aztán egy felső kapufát lőjön, majd a helyére érkező Varsányi labdája a kapusban akadjon el. Közben az ellenfél mindkét támadásából bevette a debreceni kaput, sőt Strisková révén két góllal is vezetett. Hazai oldalon egy előkészítetlen, rossz Karsten-lövés és Kovács újabb peches próbálkozása (a kapusról a kapufára pattant a labda) láttán forrósodott a hangulat. 

A közönség soraiban többen ekkor ébredhettek rá, hogy bár a mérkőzés amolyan kötelező győzelemként volt felvezetve, valójában védekezében és támadásban is nagyon komoly érvágást jelent Despotovic (képünkön a sérült hüvelykujján lévő rögzítés is látható) és Vámos sérülése. Úgy izomban és gyorsaságban, mint taktikában. A hátrány ellenére reménykeltő volt a DVSC védekezése, már ha a könyörtelenségig menő harcosságot szabad ilyen jelzővel illetni. Karnikék olyan erővel támadták, tolták kifelé a cseheket, hogy sokszor nézni is fájt. Annyi karfeszítést, mint szombat délután a Hódosban, egy MMA gálán sem látni.

Karnik Szabina ezúttal nem csak védekezésben járt az élen: előbb az ő betörése kellett a 8-9-hez, majd egy másik hasonló harcos, Bordásé a 9-9-hez (21. perc), hogy aztán a jobbátlövő (akinek az egész csarnok különösen szurkolt) a vezetést is visszaszerezze.

Karnik Szabina és Bordás Réka sem a finomkodásukról híresek, de ez természetesen csak a védekezésükre igaz

Meglépni az első félidő végére sem tudott egyik gárda sem, maradt a döntetlen 14-14 formájában. Rendkívüli küzdelmet, kemény ütközést, helyenként szikrázó, de még sportszerű játékot hozott az első 30 perc, sok kimaradó lehetőséggel. 

[Beillesztett cikk: Villogó Arany, debreceni győzelem Törökországban!]

Törődött vendégek, sikeréhes debreceniek 

Ami nem ment Kovács Annának, a Debrecen elsőszámú góllövőjének a szünetig, az sikerült utána.

A kisvárdai teljesítményénél sokkal többre képes Karsten egalizált a 35. perben (17-17), majd jött a várva várt megugrás. Kovács ütemtelen, derékmagasságban elengedett, parádés lövését két Arany-gól követte (20-17, 36. perc). Bár Triffa védte Susková ziccerét, a kipattanót a cseh szedte fel és másodjára már nem hibázott. Bordás Réka kapott is fejmosást  a debreceni vezetőedzőtől, talán ennek köszönhetően a következő kipattanó nála kötött ki, a Loki támadását pedig ismét Kovács váltotta gólra egy bűdületes bombával (22-18, 38. perc). 

A folyamatos debreceni nyomás alatt megtört a Banik Most, betöréseiket, egyéni játékaikat sikerült elfojtania a piros-fehéreknek, rákényszerítve a cseheket a távoli lövésekre. Abban pedig nem jók, így Triffa remek arányban hatástalanította a debreceni kapura tartó labdákat. Jiri Tancos ekkor már túl volt a második időkérésén, és talán érezte, hogy egy felszabadult, a siker receptjére ráérző DVSC ellen nem lesz esélyük.

Kovács Annának nem szegte kedvét a gyengébben sikerült első félidő, és a másodikban már sziporkázott

Ami igaz, hiszen a hazaiak Kovács, Karnik, Bulath és Tóvizi vezetésével, Arany és Borgyos villanásaival gyakorlatilag összecsomagolták a cseh bajnokot a második félidő finisére (34-26, 55. perc). Az utolsó percekben Poczetnyik és Vámosi és lehetőséghez jutott, előbbi két találatot jegyzett. Slusszpoénként Oguntoye Viktória megfogta Sustková büntetőjét a vége előtt két másodperccel (a vendégek egyébként is elszórtak négyet a javukra ítélt nyolc hétméteresből), igaz, az álla bánta a hárítást…

Oguntoye hárít két másodperccel a vége előtt egy cseh hetest – ápolni is kellett utána

36-29-re győzedelmeskedett a Loki egy olyan gárda ellen, amelyik egy félidőn át a vérmesebb szurkolókat is képes volt bizonytalanságban tartani a meccs végkimenetelét illetően.

A helyenként heroikus elszántságot és győzni akarást mutató debrecenieket a legnagyobb dícséret talán azért illeti, mert összességében képesek voltak a Köstner Vilmos által előre jelzett védekezés megvalósítására. Másrészt két nagy hiányzó, a sűrű meccsnaptár és a külső elvárások súlyát is elbírták. Bravó!

Ha egyetlen képen kellene összefoglalnunk a mérkőzést, ez lenne az, Karnik Szabina főszereplésével

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: Az első félidőben sokat hibáztunk, ezt jól használta ki az ellenfél. Szünet után feljavult a védekezésünk, rádásul egész meccsen extra volt a kapusteljesítményünk. Ilyen hangulatban nem lehet rosszul játszani, annak pedig örülök, hogy sikeresen kezdtük a csoportkört.
Jirí Tancos: Két ellentétes játékrészt produkáltunk. Remek első harminc perc után szünet után sokat hibáztunk, igaz, játékosaimat megfogta a debreceni csarnok fantasztikus hangulata.

Ratalics László

További híreink
Romániába igazolt a Debrecen korábbi szélsője
Romániába igazolt a Debrecen korábbi szélsője
Marosvásárhelyen folytatja pályafutását.
Feljutást ünnepelne a debreceniek új balszélsője
Feljutást ünnepelne a debreceniek új balszélsője
Újabb játékost szerződtetett az élvonalból a DEAC.
A BL helyett az EL-ben indul a Debrecen
A BL helyett az EL-ben indul a Debrecen
A Bajnokok Ligája túl költséges - indokolják a döntést.
Csalódás: nem kaptak szabadkártyát a magyarok
Csalódás: nem kaptak szabadkártyát a magyarok
Lemaradtak a világbajnokságról.
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Fogadta a polgármester Debrecen ifjú bajnokait
Papp László támogatásáról biztosította debreceni utánpótlásnevelést.
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
Drámai csata után aranyérmes a debreceni csapat
A DVSC megnyerte az ifjúsági kézilabdaligát.
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Bravúros fordítás: BL-döntőben a debreceniek
Hét góllal is vezetett a Fradi.
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Nem elég a Sziget-kék, még bocsok is születtek
Egyre nehezebb a verseny a debreceni állatkert számára, de nem csak ők küzdenek a jegyvásárlókért.
AZ NB I-ből igazolt a DEAC
AZ NB I-ből igazolt a DEAC
A debreceni kézisek élvonalbeli álmokat szövögetnek.
Vereség és hetedik hely a debrecenieknek
Vereség és hetedik hely a debrecenieknek
Véget ért a DEAC szezonja.
Győztes debreceni búcsú a bajnokságban
Győztes debreceni búcsú a bajnokságban
A DVSC kézilabdázói Kozármislenyben vehették át a bronzérmet.
Hirdetés
Hirdetés
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Így védekezik Debrecen a hőség ellen!
Kiemelten fontos, hogy senki ne induljon el víz nélkül otthonról - hívják fel a figyelmet.
Hirdetés
Hirdetés
Kozák Lucán kifogott a hetedik
Kozák Lucán kifogott a hetedik
A debreceni sprinter a szabadtéri szezonban eddig sokat versenyzett.
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
Magyar Péter: Jó lenne felhagyni a hazugsággal
A kormányfő felhívta a figyelmet, hogy szombatig lehet véleményt küldeni.
Hirdetés
Hirdetés
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Földrengés: már több mint ötszáz halottról írnak
Magyarország is felajánlotta a segítségét.
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
Ön engedélyezné vagy betiltaná a Pride-ot?
A Medián szerint a magyarok többsége támogatja.
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Orbán Anita is megkezdi a nagytakarítást
Egyszerre 37 nagykövetet rendel haza.
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
Magyar Péter 70-75 százalékos támogatottságról beszél
A kormány alapvető célja a csatlakozás feltételeinek teljesítése - mondta.
Gazdaság
A csapókerti iskola komplex felújítása a terv
A korszerűsítés csaknem 3000 négyzetmétert érint.
Hőség: home office az államigazgatásban
Azt kérik, 18 és 21 óra között ne használjuk a légkondicionálót.
Új utak, új lehetőségek Hajdúböszörményben
A 700 millió forintos beruházásnak köszönhetően a tervezettnél hosszabb útszakasz újulhat meg a városban.
Kevésbé látványos, de hasznos fejlesztések Hosszúpályiban
Gép- és eszközbeszerzéseken, valamint az új urnafalak létesítésén túl van a település; tervben a gondozási központ felújítása.
Szennyezés Debrecenben: fémek a talajvízben
A kormányhivatal több bírságot is kiszabott a Semcorpra, az önkormányzat feljelentést tett.
Támogatott tartalom
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Hajdúszoboszló: visszatér a Bizonyítványbuli!
Ismét berobban a nyár a fürdővárosban.
A magyar nők java magára marad a menopauzával
A magyar nők java magára marad a menopauzával
Ez derül ki a Richter Gedeon Zrt. nemzetközi kutatásából.
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Felnézek Fesztivál: örömünnep a debreceni főtéren
Egy különleges este, ami több lehet, mint egy koncertélmény – július 4-én ingyenes zenei fesztivál várja az érdeklődőket.
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Koktél Műhely: baráti partik, céges csapatépítők
Kiváló koktélok, italok, exkluzív környezet bárral és tágas kerthelyiséggel.