Női dráma Debrecenben: kemény harc katarzis nélkül

| 2016. 10. 13. | 00:29:00
A végén a DVSC állt közelebb a győzelemhez, de nem jött össze.

Parádés hangulat vezette fel a DVSC-Érd női kézilabda-rangadót, amelyen az előző bajnokság két élcsapata csapott össze. Akkor kőkemény bronzcsatát vívtak a felek, most pedig kőkemény alapszakaszbeli derbit láthattunk. A katarzis a végén elmaradt, de fő az optimizmus, ami a szlovén mester ars poeticája: a DVSC legalább nem kapott ki.

A találkozó az elejétől a végéig szoros volt. A DVSC egyszer ugyan elment három góllal (14. p.: 8-5), de ennél nagyobb különbség egyik csapat javára sem alakult a folytatásban. Képzelhetik, hatvan percen át tűkön ült a Hódosba bezsúfolódott közönség.

A két csapat annyira azonos játékerőt és formát mutatott ezen az estén, hogy az egyszeri, kézilabdát szerető néző, debreceni sportbarát – vagy akár érdi - azt érezte: ha reggelig játszanak a lányok, akkor sem jutnak dűlőre.

A hajrá mégis rendkívüli izgalmakat tartogatott, a DVSC mondhatni a legjobbkor, az 55. percben vette át először a vezetést a második félidőben, és a meccs végét jelszó dudaszóig közelebb állt a győzelemhez, mégsem tudta a maga javára fordítani a találkozót. Ennek lehetett női szeszély az oka, vagy fáradtság, a lányaink mindenesetre elügyetlenkedték támadásaikat, így keserű szájízzel ki kellett egyezniük döntetlennel. Még az utolsó 22 másodperc is a Lokié volt, de kapura lövés nélkül zárult az akció és a meccs.

A debreceniek számára a hajrá alapján bosszantó lehet a pontvesztés, vagy örömteli a pontszerzés a jó erőkből álló Érd ellen? Nézőpont kérdése. Ugyanilyen felemás érzésekkel távozott a Hódosból a közönség többsége. Egy biztos: az a nagyszerű meccs a magyar kézilabdát gazdagította, a DVSC pedig megint lépett egyet előre! A kettőhöz csak egy árva gól hiányzott...

Női kézilabda NB I., alapszakasz:
DVSC-TVP–ÉRD 22–22 (13–13)
Debrecen, 1800
 néző. V: Herczeg, Südi
DVSC-TVP: HORVÁTH-PÁSZTOR – VARSÁNYI 4, Punyko 3, Garbuz 2, Sirián, JEZSIKAVA 6,Kelemen 1. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics, Marincsák 1, CSÁKI 3 (3), Siska 2 (2), Tóth M. Edző: Tone Tiselj
ÉRD: JANURIK  – KRPEZS 6 (2), Kisfaludy 3, A. Bulatovics 1, SIGNATÉ 1, Klivinyi 1, Araújo. Csere: Gridnyeva (kapus), M. GONZALEZ 7, Szabó L. 1 (1), Havronyina, Fekete B. 2, Gulyás, Barján. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 14. p.: 8–5. 20. p.: 8–9. 39. p.: 14–16. 50. p.: 18–18.
Kiállítások: 6, ill. –
Hétméteresek: 7/5, ill.3/3