Itt a vége! A debreceni álmok a hajrában szertefoszlottak

| 2022. 03. 25. | 21:00:00
A DEAC termése ebben az idényben: magyar bajnoki ezüst és Magyar Kupa-győzelem.

Bejött a papírforma, a több kulcsemberét sérülés miatt nélkülöző DEAC – noha sokáig vezetett – vereséget szenvedett a jégkorong Erste Liga elődöntőjének 5. mérkőzésén a Csíkszereda otthonában, így 4-1-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A debreceniek Mazzag révén szereztek vezetést az első harmad derekán, amire nem érkezett válasz hazai részről. Rendkívül kiegyenlített volt a csata, kemény védekezés jellemezte mindkét társaságot, és a folytatásra nézve reményt adott, hogy a DEAC abszolút partiban volt a címvédővel. A második harmad elején Berta emberelőnyös találattal megduplázta a debreceni előnyt, de még ebben a játékrészben szépített a Csíkszereda.

A harmadik harmad igazi gólparádét hozott, de sajnos ebből a hazaiak jöttek ki jobban. Nyolc perccel a vége előtt Sági gólja még 3-2-es debreceni előnyt jelentett, de az immár ólomlábakon mozgó debreceniek nem bírták kibekkelni a végéig. Az utolsó percben a Csíkszereda üres kapus góllal biztosította be a gőzelmét, s egyúttal a döntőbe jutását. A DEAC-nak így marad a magyar bajnoki ezüstérem, akárcsak tavaly.

A búcsú miatt most egy kicsit szomorúak lehetnek a DEAC-drukkerek, hiszen a döntős szereplésről szőtt álmaink szertefoszlottak, ezzel együtt egyértelműen sikeresként könyvelhetjük el ezt az idényt, hiszen ki fogadott volna elődöntős részvételre és Magyar Kupa-győzelemre a kezdeti – edzőváltáshoz is vezető –botladozások után? Összességében sokkal több örömre adtak okot a fiúk a híveknek, mint borúra, és emiatt dicséret illeti őket. Az idény kiértékelését elvégzi majd nyilvánvalóan a szakmai stáb és a klub vezetősége egyaránt, és azzal a lendülettel már lehet is tervezni a jövő csapatát.

Támogatásra pályázhatnak a debreceni civil szervezetek
Működésre, programszervezésre, munkabérekre, eszközvásárlásra fordíthatják a pénzt.
Egy rendőr tanúvallomása: Magyar Péter újabb posztjában Deutsch Tamásról ír
A Fidesz EP-listavezetője többször is kábítószer hatása alatt állhatott – ez derül ki a leírtakból.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.