Győzelem vagy halál? Győzelem! Szépített a DEAC a Csíkszereda ellen!

| 2022. 03. 23. | 21:46:00
Székelyföldön folytatódik a Debrecen-Csíkszereda párharc.

A becsületgyőzelemért lépett jégre a DEAC szerdán este a címvédő Csíkszereda ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. Újabb székelyföldi győzelem, hokinyelven szólva, söprést jelentett volna, ami után keserű szájízzel nyugtáztuk volna ezt az idényt. Tudták ezt a fiúk is, akik keményen nekiestek a kissé kényelmesen kezdő szeredaiaknak, és az első harmadot meg is nyerték. A folytatásban összekapta magát a vendégcsapat, és ekkor Hetényi Zoltán bravúrjai kellettek ahhoz, hogy őrizze az előnyt a debreceni gárda.

Az utolsó harmadban tovább fokozta a tempót a Csíkszereda, de tartotta vele az iramot a DEAC! Emberelőnyös helyzetét kihasználva a meccs hajrájára fordulva kiegyenlített a székelyföldi alakulat, ám két perccel a vége előtt Molnár Dávid gólja már győzelmet ért a debreceni együttesnek. A DEAC-ból – a kapus, Hetényi Zoltán mellett – mindenképpen ki kell emelni a két juniorkorút, Szmirnovot és Karajevet, akik egy-egy góllal és gólpasszal vették ki részüket a fényes diadalból, de mindenki előtt le a kalappal!

A párharc pénteken este Csíkszeredában folytatódik.

Kecskeméti Áron pályaedző: – Azt hiszem, látszott a teljesítményünkön, hogy null-háromnál sem adtuk fel ezt a párharcot. Külön örömteli, hogy a sérültjeink pótlására felhívott juniorok felnőttek a feladathoz, és Hetényi Zoltán teljesítményére már nem is tudok mit mondani, egyszerűen elfogytak a jelzők arra, hogy meccsről meccsre mit nyújt. Null-háromról még senki nem fordított a ligában, de ne szaladjunk ennyire előre, pénteken győzni megyünk Csíkszeredába.

Rico Rossi: – Rendkívül lassan, komótosan kezdtük ezt a találkozót, nem úgy a Debrecen, amely végig nagy iramot diktált. Amikor nekünk sikerült felvenni a ritmust, már késő volt. A DEAC megérdemelten nyert, és szépített a párharcban.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-1, a Csíkszereda javára.