Kettő-null oda! Debrecenben egyenlíthet a DEAC a Fradi ellen

| 2019. 03. 13. | 22:00:00
A második találkozó már szoros küzdelmet hozott, de most sem termett babér a debrecenieknek.

Nem sok esélyt adtunk a DEAC jégkorongcsapatának, hogy az erőltetett menetben másodjára meg tudja szorongatni a Ferencvárost az Erste Liga elődöntőjének második mérkőzésén, miután az első találkozón, kedden sima, 7-2-es vereséget szenvedett. Nos, a debreceni fiúk ránk cáfoltak, két és fél harmadon keresztül partiban voltak!

Az első húsz percet egy parádésan kijátszott emberelőnyös akciónak köszönhetően, Kovács Bronson bombájával sikerült egyenlőre hozni (1-1), de a második játékrészben már csak a Fradi talált be, és egyre kevesebb esély jutott a fáradt lábon mozgó debrecenieknek. A meccs azonban nem dőlt el, jégkorongban ugyanis az egygólos előny elenyésző különbség!

A harmadik harmad gyors ferencvárosi góllal indult, de kisvártatva Novotny gyönyörűen lőtte ki középről a jobb felsőt, meccsben tartva a DEAC-ot. Sajnos a harmad derekán egy fradista műesést „megettek” a bírók, hiába reklamált hevesen, az F betűs szót is gyakran használva David Musial, a debreceni vezetőedzője, Izackynak büntetőpadra kellett ülnie. Ezt az előnyt kihasználta a hazai csapat, majd egy percen belül még egyszer betalált, így eldőlt a meccs.

Annyi mindenesetre reménykeltő a hét végi összecsapások előtt, hogy a DEAC remekül küzdött, bízzunk benne, hogy a két nap pihenő és a debreceni levegő csodákra képest. Hetényiék szombaton és vasárnap az „életben maradásért” küzdenek hazai pályán, a hírek szerint tucatnyi jegy vár csak gazdára mindkét találkozóra, így újabb hokiünnepnek nézünk elébe!

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Ferencváros javára.