Közel egyharmadnyi emberelőny sem volt elég a Debrecennek

| 2019. 02. 26. | 21:19:00
Hazai vereséggel kezdte a rájátszást a DEAC.

Sejtettük, hogy a rájátszás más kávéház, és konok magyarok állnak a debreceniek útjában. Hiába előzte meg fölényesen az alapszakaszban a DEAC a Gyergyószentmiklóst, a jégkorong Erste Liga rájátszásának első mérkőzésén fejet kellett hajtani a székelyföldi alakulat előtt.

A találkozó végig rendkívül kiegyenlített játékot hozott, de talán azért, mert a debreceniekben ezúttal csak a lendület és a küzdeni akarás volt meg, hiányzott a kreativitás. Ennek a számlájára írható a rengeteg kihagyott emberelőny. Nem úgy ment a korong, ahogy azt a középszakasz hazai mérkőzésén megszokhattuk, amikor a DEAC minden ellenfelét legyőzte a felsőházban. Az alsóházból érkező gyergyószentmiklósiak stílusa nem ízlett a debrecenieknek, akik így sem álltak messze a győzelemtől, de a sors a végén lesújtott rájuk.

Alig 12 másodperccel a vége előtt, amikor már lélekben felkészültünk a ráadásra, egy gyergyói kontra eredményesnek bizonyult. Nem csak a debreceni játékosokat, hanem a közönséget is sokként érte ez.

Semmi nincs veszve, a négy győzelemig tartó párharcnak messze még a vége, igaz, ezennel már a székely gárda élvezi a pályaelőnyt, és a továbbjutáshoz a DEAC-nak mindenképpen szüksége van idegenbeli győzelemre. Egy nap múlva máris lehet egyenlíteni, a párharc második összecsapását ugyanis szerdán este 18 órától játsszák a Derék utcai jégcsarnokban.

Mesterszemmel

David Musial: - Ennyi emberelőnyös helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Egyelőre fogalmam sincs, mi történt a csapattal, miért játszott több meghatározó játékosom is mélyen a tudása alatt. Most nincs idő az elemzésre, hiszen holnap újabb meccs következik, remélem, egy másik arcát mutatja a társaság.

Mikael Tisell: - Nagyon kemény, kiegyenlített mérkőzést játszottunk, mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, hiszen hatvan percig mindent beleadtak a fiúk. Ezúttal mellénk pártolt a szerencse a végén, de talán nem érdemtelenül, hiszen az a csapat, amelyik kivédekezik tíz perc emberhátrányt a harmadik harmadban, annak jár egy kis segítség az égiektől. Holnap is hasonlóan szoros küzdelemre számítok.

Eltűnt egy 26 éves debreceni nő
Február 10-én ismeretlen helyre távozott.
Kihallgatták Varga Juditot
A volt igazságügyi miniszter a Központi Nyomozó Főügyészségen járt.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.