Kedden már kezdi is a rájátszást a DEAC

| 2019. 02. 25. | 14:28:00
Nincs meglepetés: a Gyergyó jutott a Debrecennek.

Ahogy az várható volt, a DEAC a Gyergyószentmiklós ellen kezd a jégkorong Erste Liga rájátszásában, derült ki február 25-én, a jégkorongszövetség sajtóeseményén.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc első két felvonása február 26-án és 27-én Debrecenben lesz; mindkét nap 18 órától kezdődik a találkozó.

A Debrecen a FTC és az Újpest után harmadikként választhatott; Fodor András klubelnök a székelyföldieket kérte. Fodor azzal indokolta a választást, hogy a DEAC-nak a Gyergyószentmiklós ellen háromszor is sikerült győznie az alapszakaszban, szerinte a csapatnak könnyebb lehet a párharc, mint a Brassó, esetleg a Csíkszereda ellen.

A Musial-legénység tavaly októberben előbb hazai jégen 5-3-ra, majd idegenben 3-1-re győzött. Idén január 13-án kiadós, 5-1-es zakóba futott bele a Debrecen Székelyföldön, ám pár nap múlva visszaadta a pofont: a Gyergyó 5-0-ás vereséget szenvedett a Derék utcán.

A Gyergyószentmiklós  az alapszakaszban a 7. helyen végzett, ezzel az alsóházból kellett kivívnia a rájátszásban való részvételt. Az alsóházi középszakaszban a Fehérvári Titánok mögött a második helyen végeztek.

A negyeddöntő párosításai (elől a pályaelőnyben lévő csapatok):

• DEAC–Gyergyói HK
  • FTC-Telekom–Vienna Capitals II
  • UTE–Fehérvári Titánok
  • ​SC Csíkszereda–Corona Brassó

A rájátszás lebonyolítása: H-H-G-G-(H)-(G)-(H)

A DEAC menetrendje:

• február 26. (kedd) 18:00, DEAC – Gyergyói HK
  • február 27. (szerda) 18:00, DEAC – Gyergyói HK
  • március 2. (szombat) Gyergyói HK – DEAC
  • március 3. (vasárnap) Gyergyói HK – DEAC

A további találkozók, amennyiben szükséges:

• március 5. (kedd) DEAC – Gyergyói HK (ha kell)
  • március 7. (csütörtök) Gyergyói HK – DEAC (ha kell)
  • március 9. (szombat) DEAC – Gyergyói HK (ha kell)

A negyeddöntőkkel kapcsolatos, fontos információ a debreceni drukkereknek, hogy az éves DEAC-bérletek a play-off meccseire is érvényesek, a jegyárakon pedig nem változtat a klub az alap- és a középszakaszhoz képest.

Az elmúlt szezonokhoz hasonlóan az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcok következnek a negyeddöntőben, elődöntőben és a fináléban is. A rájátszásban döntetlen esetén nem 5 perces, hanem egész harmados hosszabbításokra kerül sor az első gólig, amelyben 4 a 4 ellen játszanak a csapatok.

A legjobb négy között ismét ellenfélválasztás történik majd a középszakasz-helyezés függvényében.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.