Újabb lökés a debreceni villamosmérnök-képzésnek

Világszínvonalú elektronikai gyártástechnológia laboratóriummal gazdagodott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara; a Villamosmérnöki Tanszéken kialakított laboratóriumban a hallgatók ipari körülmények között sajátíthatják el a legmodernebb gyártási technológiákat – írja az Unideb.hu.
– A Debreceni Egyetem számára kiemelt terület az elektronika- és a járműipar. A régióban működő és a betelepülő cégek, ipari partnerek nemcsak a humánerőforrás-utánpótlásaként, de innovációs forrásként is számítanak az egyetemre mint tudásbázisra. Ezek a tényezők a mérnöki képzéseink fejlesztését, a képzési és kutatási infrastruktúra folyamatos korszerűsítését ösztönzik. A technológiai labor ezt a folyamatot támogatja – mondta az április 21-i átadó ünnepségen Bács Zoltán egyetemi kancellár. Kiemelte: az elmúlt években jelentős erőfeszítéseket tettek a műszaki képzés fejlesztésért, és ez a következő időszakban folytatódni fog. A cél, hogy hosszútávra megalapozzák a régió és a debreceni járműipar- és villamosipar utánpótlásbázisát.
Kun Ferenc kari dékán mérföldkőnek nevezte a labor kialakítást. A most átadott gyakorlóhelyet a villamos mérnök BSc-hallgatók, valamint – a tervek szerint a műszaki karral közösen induló – MSc-képzésben részt vevő diákok használják majd. – Elsődleges feladatunk a régió iparát minőségi, gyakorlatigényes mérnökképzéssel segíteni. Az elmúlt másfél évtized azonban megmutatta, hogy ez csakis az iparral együttműködve lehetséges. A 2019-ben megkezdett korszerűsítési programnak köszönhetően a kar villamosmérnöki képzése valamennyi szakterületen világszínvonalú laboratóriummal rendelkezik. A fejlesztés hozzájárul ahhoz, hogy a hallgatók valóban ipari körülmények között tudják elsajátítani a „state of the art” gyártási technológiát – fejtette ki Kun Ferenc. A villamosmérnöki szak töretlen fejlődését jelzi – tette hozzá – a hallgatói létszám folyamatos növekedése, a képzés elismertsége (a felsőoktatási rangsorokban a minőségi mutatók tekintetében a BME után a második helyen állnak).










































