Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Új szakmai koordinátor a debreceni klinikán

unideb.hu | 2025. 09. 09. | 16:15:11
Molnár Ágnest szeptember elsejével nevezték ki.
Új szakmai koordinátor a debreceni klinikán
Molnár Ágnes kinevezését Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Hivatalban (Fotó: unideb.hu)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Szeptember elsejétől Molnár Ágnes főorvos a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Reumatológiai és Immunológiai Klinika Kenézy Gyula Campusának új szakmai koordinátora. Molnár Ágnes kinevezését Szabó Zoltán professzortól, a Klinikai Központ elnökétől vette át szeptember 9-én, kedden az Elnöki Hivatalban.

Molnár Ágnes 1987-ben végzett általános orvosként a Debreceni Egyetemen, majd reumatológiából és fizioterápiából szerzett szakvizsgát. Pályáját a korábbi Kenézy Gyula Kórház Reumatológiai osztályán kezdte, amely ma már a Reumatológiai és Immunológiai Klinika részeként végzi a vármegyében élő mozgásszervi betegségben szenvedők kezelését és gondozását. Molnár Ágnest 2014-ben főorvossá, majd 2018-ban részlegvezető főorvossá nevezték ki, szeptember elsejétől pedig szakmai koordinátorként folytatja szakmai tevékenységét.

Minden erőmmel azon leszek, hogy a Gaál János tanár úr által képviselt szakmai színvonalat továbbra is biztosítsam, és az ő szellemisége szerint folytassam az általa elkezdett munkát. Megtiszteltetés számomra, hogy a sokéves szakmai tevékenységemet ezzel a kinevezéssel elismerik, köszönöm a felém irányuló bizalmat. Ez a megbízás mérföldkő a pályámon, lehetőséget ad arra, hogy a megszerzett tapasztalataimat vezetőként kamatoztassam. Hálás vagyok kollégáimnak, akik szakmai tudásukkal és emberi hozzáállásukkal nap mint nap hozzájárulnak telephelyünk működéséhez

– mondta a hirek.unideb.hu-nak Molnár Ágnes. 

A Reumatológiai és Immunológiai Klinika Kenézy Gyula Campus telephelyén harmincágyas fekvőbeteg részlegen fogadják a kórházi kezelést igénylő betegeket előjegyzés alapján, a vármegyei reumatológiai szakrendelések beutalásával. A részlegen évente mintegy hatszáz beteget látnak el. 

A járóbetegeket a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központban az általános reumatológiai szakrendeléseken fogadják, valamint a gyulladásos mozgásszervi betegségekben (rheumatoid arthritis, spondylitis ankylopoetica, psoriasisos arthropathia, köszvény) szenvedők gondozása, illetve a biológiai terápiában részesülő betegek nyomon követése az arthritis ambulancián történik.

- Az ambulanciánkhoz tartozó infúziós szobánkat úgy alakítottuk ki, hogy betegeink kulturált környezetben vehessék igénybe a kezelést. Az intravénás biológiai terápia mellett itt lehetőség nyílik betegeink oktatására, az öninjekciózás megtanítására és életviteli tanácsadásra is.  Ambulanciánkon átlagosan havonta 450 beteget fogadunk, és csaknem 300 biológiai terápiában részesülő páciensünk van – ismertette Molnár Ágnes. 

A Reumatológiai és Immunológiai Klinika Kenézy Gyula Campus telephelyének szeptember elsejével kinevezett új szakmai koordinátora a gyógyítás mellett közreműködik a jövő orvosainak, ápolóinak, gyógytornászainak és gyógymasszőreinek képzésében, oktatásában. Számos kongresszuson vesz részt előadóként és az évek során a klinikai gyógyszerkutatásban is szerepet vállalt.

Az új szakmai koordinátor, Molnár Ágnes kinevezését Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Hivatalban.

További híreink
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Új épülete lesz a debreceni honvéd középiskolának
Erről beszélt Ruszin-Szendi Romulusz.
Az írott szó ereje Debrecen főterén
Az írott szó ereje Debrecen főterén
Folytatódnak az ünnepi könyvhét programjai.
Márkahű ruhatolvaj Debrecenben
Márkahű ruhatolvaj Debrecenben
Vádat emeltek a nő ellen, aki két bevásárlóközpontban is lopott.
Új tér születik az Attila téri templom körül
Új tér születik az Attila téri templom körül
Ismét bepillantottunk a debreceni főszékesegyházba. +Fotók
Változás egy debreceni buszjárat közlekedésében
Változás egy debreceni buszjárat közlekedésében
A tanítási rend módosításához igazítják a menetrendet.
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A 24. órában járunk – jelentette ki az államtitkár.
Debrecen: mérgező gáz a levegőben
Debrecen: mérgező gáz a levegőben
A Faraktár utcába riasztották a tűzoltókat.
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A Debreceni Egyetem a vízmegtartásért küzdene
A 24. órában járunk – jelentette ki az államtitkár.
Bács Zoltán: sokat elértünk, de van még hova fejlődni
Bács Zoltán: sokat elértünk, de van még hova fejlődni
A Debreceni Egyetem nemzetközi elismertségre törekszik - mondta az új rektor.
Kismamák kaptak választ mindenre Debrecenben
Kismamák kaptak választ mindenre Debrecenben
Az érdeklődők a klinika munkatársainak vezetésével járták be az intézményt.
Pedagógusokat díjaztak a Debreceni Egyetemen
Pedagógusokat díjaztak a Debreceni Egyetemen
A világ gyorsan változik, de van, ami elengedhetetlen.
Világszínvonalú produkciók a debreceni színpadon
Világszínvonalú produkciók a debreceni színpadon
Záróvizsga-koncerttel fejezte be tanulmányait az egyetem kortárs könnyűzene alapképzési szak első végzős évfolyama.
Világbajnoki címet nyert a debreceni hallgató
Világbajnoki címet nyert a debreceni hallgató
Népes és erős mezőnyben végzett az élen.
Félelmeikre is választ kaptak a debreceni nyílt napon
Félelmeikre is választ kaptak a debreceni nyílt napon
Zsúfolásig megtelt a szülészeti klinika tanterme.
Már a jövő tanévtől elérhető lesz az Erasmus+
Már a jövő tanévtől elérhető lesz az Erasmus+
A Nemzeti Ifjúsági Tanács üdvözölte a döntést.
Hirdetés
Hirdetés
Országos választmányt tart a KDNP
Országos választmányt tart a KDNP
Napirenden a tisztújítás elrendelése.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Jön az év első tartósabb kánikulája
Jön az év első tartósabb kánikulája
30-35 Celsius-fokra készülhetünk.
Hirdetés
Hirdetés
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Önkormányzati képviselőként továbbra is a helyieket szolgálja – írta.
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
Nyaralás alatt is figyeljük a céges levelezést
A munkavállalók már rugalmasabb és kiszámíthatóbb munkahelyi környezetben mehetnek nyaralni.
Gazdaság
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Százhetvenezer autós még nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.