Ostor, de karikás

A Pásztorélet Kutatók körében olyan emberek jöttek össze, akik számára a kiállított tárgyak nemcsak egyszerű, régies eszközök, hanem többek annál. Mindannyian kapcsolatban voltak vagy vannak a pásztorkodással, sokan közülük ezt meghatározó családi hagyományként űzik.
– Szeretnénk bemutatni, milyen hatalmas nemzeti kincseket hagytak ránk elődeink, és felhívni a figyelmet ezek megőrzésének fontosságára. A kiállítás bepillantást enged a népi művészet olyan értékeibe, amelyek egyszerre közösségiek és egyéniek is. A gyűjteményben a pásztorélet eszközei mellett a tanyasi ember földművelő munkájához tartozó tárgyak is megtalálhatók – mondta Dr. Keczer Tamás.
– A jelenlegi helyzetben, amikor embernek összeszorul a lelke a hazája miatt, az egyik legfontosabb dolog sorba venni azokat az értékeinket, amik lehetővé tették, hogy megmaradjunk – hangsúlyozta megnyitó beszédében Gencsi Zoltán, a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Kht. ügyvezető igazgatója - A nemzet, ami évszázadokon keresztül ebből a földből élt, a legeltető állattartással hagyományokat teremtett. Ma újra meg kell találni ennek a földnek az üzenetét, mi az, ami miatt különlegesek vagyunk a világban és ami jövőt adhat ennek a hazának.
A gyűjtemény május 26-ig tekinthető meg.
Az ostorozás hortobágyi művelői


















