Német nyelvű üzleti kurzus indul a Debreceni Egyetemen
Német nyelvű üzleti kurzust indít a Debreceni Egyetem és a DBSC Kerekasztal (Debrecen Business Service Centers) – jelentették be a felsőoktatási intézményben február 9-én, szerdán tartott sajtótájékoztatón
Csatár Péter, az egyetem bölcsészettudományi karának stratégiai és gazdasági dékánhelytettese hangsúlyozta: ez már az ötödik nyelv, amelyen a DBSC üzleti kurzust indít. Eddig magyar, holland, angol és francia nyelven volt elérhető a képzés, és 2018 óta a magyar nyelvű kurzust például már több mint 500 hallgató végezte el, ami egy teljes szemesztert felölel.
A 12 modulból álló képzés során olyan alapvető kompetenciákat közvetítenek, amelyek túlmutatnak az üzleti szektor világán, és amelyeknek az egyetemi tanulmányaik során is nagy hasznát veszik a diákok
– fogalmazott. példaként említette az időmenedzsment, a monotóniatűrés és a csapatmunka elsajátítását, amelyeknek később, a munkaerőpiacon is hasznát veszik a diplomát szerzett fiatalok. A karrieralapozó kurzust további nyelveken is szeretnék meghirdetni, legközelebb olasz nyelvű képzés indítását tervezik – emelte ki a dékánhelyettes.
Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere elmondta: a városvezetés célja, hogy Debrecen üzleti és szolgáltatóközponttá váljon. Már most több mint 5000-en dolgoznak ebben a szektorban, amelynek az alpolgármester szerint a további erősítésére van szükség. A városban 100 ezer négyzetméter feletti irodai kapacitás áll a szolgáltatószektor rendelkezésére – közölte, hozzátéve, hogy a szolgáltatószektor jelentős mértékben meg tudja „szólítani” azokat a fiatalokat, akik a Debreceni Egyetem padsoraiból több nyelvet beszélve kerülnek ki, és munkát keresnek.
Szoták Beáta, a DT-ITS telekommunikációs szolgáltatások igazgatója, a DBSC Kerekasztal 9 tagvállalatának képviseletében közölte: az üzleti-szolgáltató szektorban a nyelvtudás kincset ér, sok esetben a szakmai képzéseken túlmutat a magas szintű nyelvismeret, ezért az oktatás során erre helyezik a hangsúlyt. A képzés gyakorlatorientált, a diákok interaktív foglalkozásokon a többi között megismerhetik, hogyan működik egy multinacionális vállalat, munkajogi ismereteket szerezhetnek, és elsajátíthatják a prezentációs technikát is.
Pósánné Rácz Annamária, a Debreceni Egyetem oktatási igazgatója közölte: nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a képzések minősége a munkaerőpiaci elvárásokhoz igazodjon. Az elmúlt öt évben az egyetem portfóliója 134 képzéssel bővült, mert ezt igényelte a gazdaság. Az egyetem, annak érdekében, hogy a diákok megállják a helyüket a versenyben, összesen 88 ezer gyakorlati férőhelyet tud biztosítani a hallgatóknak, a most induló kurzus pedig abban segíti a pályaválasztás előtt állókat, hogy egy világos karrierutat lássanak maguk előtt – jegyezte meg.