Debrecen kiváló szakorvosait ismerték el

A Debreceni Egyetem oktatóinak kiváló szakmai tevékenységét rangos díjakkal ismerték el a napokban. Horváth Ildikó Fanny adjunktusnak a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj közönségdíját, míg Szekanecz Zoltán egyetemi tanárnak a Richter Érdemérem különdíját ítélték oda - adta hírül az unideb.hu.
A Richter Gedeon Nyrt. harmadik alkalommal adta át a Richter Érdemérem Díjat azoknak a szakorvosoknak, akik kivételes szakmai tudásukkal, innovatív szemléletükkel és példaértékű emberségükkel formálják a hazai egészségügy jövőjét. Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Reumatológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanárát az év legkiemelkedőbb tudományos vagy innovációs munkáját végző szakorvosa kategóriában ismerték el különdíjjal.
A professzor munkatársaival az elmúlt tizenöt évben az autoimmun-reumatológiai kórképek, elsősorban a rheumatoid arthritis (RA) társbetegségeivel foglalkozott. Mint mondta: az RA betegeknél másodlagosan az ízületi gyulladás miatt szív-érrendszeri betegség, csontritkulás és csonttörések, másodlagos daganatok és neuropszichiátriai eltérések (depresszió, kognitív zavarok) alakulnak ki. Kutatótársaival ezen társbetegségek kialakulása mellett azzal foglalkoznak, hogy az alapbetegség kezelése célzott terápiákkal hogyan hat a társbetegségekre. Jelenleg már nemcsak az RA-ban hanem spondilartritiszekben (például Bechterew-kór), szklerodermában is kutatják a társbetegségeket. A tudományos munkában a reumatológiai tanszék minden munkatársa részt vesz.

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Klinikai Immunológiai Tanszék adjunktusa, Horváth Ildikó Fanny kiváló szakmai tevékenységét is elismerték a napokban. A belgyógyász, allergológus, klinikai immunológus, reumatológus szakorvos a Goodwill Pharma az Egészségért Közhasznú Alapítvány által létrehozott Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj közönségdíját vehette át.
A kitüntetett egyetemi szakember számára örömöt jelent, hogy az új terápiás lehetőségek megjelenésével az autoimmun betegek életminősége javul, ezért elkötelezett az innovációk megismerésében, alkalmazásában és a szakmai fejlődés további előremozdításában. Horváth Ildikó Fanny a tudományos tevékenységéről szólva elmondta: a Sjögren-szindróma témakörében habilitációs fokozat megszerzését tervezi.





























