Már a hetedik tanév kezdődik a Szenior Egyetemen

A Debreceni Egyetem Oktatási Főigazgatóságának és Bölcsészettudományi Karának közös szervezésében indított program célja változatlan maradt az évek során: támogatni az élethosszig tartó tanulást, amellett, hogy a rendezvények az ismeretszerzésen túl az idősebb generáció számára egyben a társasági élet lehetőségét is biztosítják. A Szenior Egyetem elmúlt hat tanévének statisztikája – 63 előadás, csaknem kétezer regisztrált résztvevő – is mutatja, hogy a programok iránt változatlan az érdeklődés.
– Felsőoktatási intézményként a Debreceni Egyetem elsődleges feladata az oktatás, amely azonban nem jelentheti csupán a felnövekvő generációk képzését, hiszen mindaz a tudásanyag, ami az itt zajló kutatásoknak köszönhetően felhalmozódik, méltó arra, hogy szélesebb körben, a legfrissebb eredmények, innovációk és a kultúra iránt érdeklődők számára is ismertté váljék. Ezzel a céllal indítottuk útjára évekkel ezelőtt a Szenior Egyetemet, az intézmény speciális képzési programjaként – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Pósán László, a DE BTK Történelmi Intézetének professzora.
A Szenior Egyetem szakmai vezetője kiemelte: a rendezvény célközönsége elsősorban az oktatás rendszeréből már évekkel, évtizedekkel ezelőtt kikerült korosztály, akik több területet átfogó ismeretterjesztő előadások keretében kaphatnak információt a legújabb tudományos eredményekről és érdekességekről.
– Az előadóknak igazi kihívást jelent, hogy témájukat tudományos megalapozottsággal, ugyanakkor közérthetően fogalmazzák meg a nem szakmabeli hallgatóság számára, de a szervezők nagy öröme, hogy sem jelentkezőkből, sem pedig új és újabb tudományos témákból nincs hiány a Debreceni Egyetemen – hangsúlyozta Pósán László.





