Karaoke: itt bárki sztárrá válhat

Cívishír: – Melyik korosztály jár karaokezni?
Popovics Péter: – Egészen a 12-13 évesektől a 60-as korosztálytól mindenki megtalálható.
Cívishír: – Melyek azok a slágerszámok, amelyeket rendszeresen kérnek?
Popovics Péter: – Halász Judit: Boldog születésnapot című száma nagyon népszerű, mert a társaságokban mindig van valakinek szülinapja. Főleg a magyar számokat kedvelik, Beatrice, Hooligans, Republic. Évente változnak a kedvencek, az épp aktuális divatnak megfelelően. Érdekes, de a jó pár év alatt, amióta ezzel foglalkozom (közel 1000 karaoke-bulit csináltam már), egyszer sem kértek ABBA-számot.
Cívishír: – Vannak-e olyanok, akik rendszeresen járnak ezekre a bulikra?
Popovics Péter: – Persze, vannak olyanok is, akiknek semmi hangja nincs, de itt nem is ez a lényeg. Sok énekesnek viszont kifejezetten jó hangja van. Akinek nem annyira, azon is jókat lehet mosolyogni. Igazság szerint ezt a legjobban egy kis piával lehet művelni, józanul nem az igazi. De a bulikon még mindig kulturáltan szórakoztak a vendégek, soha nem volt gond.
Cívishír: – Kik járnak a bulikra? Van-e jellemző közönség?
Popovics Péter: – Ide egyáltalán nem az igazi diszkóközönség jár. Gyakorlatilag minden foglakozású ember megfordul. Vannak a városban fix helyek, ezeket az igazi rajongók már keresik, de rendelnek céges bulikra, legénybúcsúra, leánybúcsúra is karaoket. Gyakran láttam már, hogy idegenek, különböző asztalnál ülő vendégek jó viszonyba kerültek, én magam is rengeteg barátot szereztem a karoke révén.
Popovics Péter még egy dolgot elárult a műfajról: a szó valójában néma, csupasz zenekart jelent japánul, és a kezdete sem mindennapi. Körülbelül 20 éve működött Japánban egy bár, amelyikben játszott rendszeresen egy zenekar. Egyszer az énekes nagyon berekedt, és a mikrofont odatartotta a vendégeknek. Így jött az ötlet: az emberek akkor is szívesen énekelnek, ha hamis a hangjuk, mert énekelni egyszerűen JÓ.
CzA

















