Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ismét ömlik Bodaszőlőre Bocskaikert szennyvize

Cívishír | 2025. 07. 11. | 17:29:40
Nem bírja a rendszer a duplájára nőtt lakosság terhét.
Ismét ömlik Bodaszőlőre Bocskaikert szennyvize
Megoldást kell találni a problémára (Fotó: Illusztráció/Pikist.com)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Bodaszőlőn újra ömlik a szennyvíz. A Hajdúböszörményhez tartozó településrészen mintegy 200–300 négyzetméternyi területet borított el a Bocskaikert felől érkező szennyvíz és csapadék keveréke. A probléma nem mostani keletű, korábban már foglalkoztunk a témával, de az elmúlt napok esőzései akut helyzetet teremtettek.

A Cívishír megkeresésére Nagy Zoltán, Hajdúböszörmény alpolgármestere elmondta: a gond gyökere nem új keletű.
– Ez egy húsz éve épült rendszer, amit az akkori bocskaikerti lakosságszámra terveztek. Azóta viszont szinte megduplázódott a lakók száma, ezzel együtt a szennyvízkibocsátás is. Már alaphelyzetben is túlterhelt a vezeték, de ha eső is van – márpedig sok helyen a szennyvízrendszerre van kötve az esővízcsatorna –, akkor a szennyvízmennyiség akár a tízszeresére is nőhet – magyarázta az alpolgármester.

A mostani esetnél szerencsére „csak” egy szántóföldi területet öntött el az áradat, de mint Nagy Zoltán hangsúlyozta, a böszörményi oldalon, a szennyvíztisztító telep közelében is áll a víz. A város nem várt tovább, ideiglenes megoldást vezetett be.

– Beépítettünk egy 27 köbméteres kiegyenlítőtartályt érzékelővel, ami szükség esetén lekapcsolja a szivattyút, hogy ne engedje át a bocskaikerti szennyvizet. De ez csak ideiglenes beavatkozás, haváriahelyzet-kezelés. Hosszú távon nem tartható fenn– szögezte le Nagy Zoltán.

A problémáról korábban is egyeztettek a bocskaikerti vezetéssel, ám sokáig nem érezték sürgetőnek a helyzetet, mivel helyben nem jelentkezett gond. Mostanra azonban mindkét fél érzi: a helyzet megoldásra vár.

A megoldáshoz három dolog kell: pénz, pénz és pénz. Ez így nem mehet tovább. A bocskaikerti önkormányzat korábban tíz százalékos tulajdonosa volt a böszörményi szennyvíztisztítónak, de ez a rendszer már nem képes átvenni azt a mennyiséget, amit ma Bocskaikert kibocsát – mondta az alpolgármester. Hozzáfűzte: a július 11-én megtartott szemlén megegyeztek arról, hogy az önkormányzat helyreállítja a dűlőút eredeti nyomvonalát és a további védelem miatt vállalja a magántulajdonú ingatlanon egy szikkasztóárok kialakítását, ha ehhez hozzájárulnak az ingatlantulajdonosok.

A lehetséges megoldások között szerepel, hogy Bocskaikert a hajdúhadházi szennyvíztisztítóhoz csatlakozzon, vagy saját rendszert épít ki. Mindkettő jelentős költséggel jár, de halogatni már nem lehet.

Szőllős Sándor, Bocskaikert polgármestere a Cívishír érdeklődésére megerősítette: tisztában vannak a problémával, és hangsúlyozta, hogy nem a polgármestereknek kell ötletelni a megoldáson, hanem a Tiszamenti Regionális Vízműveknek (TRV) mint szolgáltatónak kell cselekednie.

A hajdúböszörményi és a bocskaikerti vezetés között újra várható egyeztetés a jövő héten. Addig is marad az ideiglenes műszaki védekezés, és a remény, hogy nem jön újabb esőzés.

Még évekig el kell viselni a bűzt
Hosszú ideje kiönt a szennyvíz Bodaszőlőn és Hajdúböszörmény délkeleti végén – nincs megoldás rövidtávon.
További híreink
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Az egykor módos, polgárosodó falu éppen azért kezdett kiürülni, mert a szülők többet akartak a gyerekeiknek.
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Lépésről lépésre építenék újra a hajdúnánási fürdőt
Bancsók Károly Tamás szerint a lemaradást nem lehet gyorsan ledolgozni, de már készülnek a rövid és középtávú tervek.
Új csapat, régi kastélykert, friss lendület Zsákán
Új csapat, régi kastélykert, friss lendület Zsákán
A kultúra és a sport együtt erősítheti a bihari település közösségét.
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Lemondott a hajdúszoboszlói alpolgármester
Önkormányzati képviselőként továbbra is a helyieket szolgálja – írta.
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Zápor, zivatar vár a hajdú-bihariakra
Gomolyfelhős napok következnek.
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Feloldják a tilalmat Hajdú-Biharban
Megszűnt a fokozott tűzveszély.
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Elfogták a bojti birkatolvajokat
Öt állatot lopott el a két férfi.
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Rendszámtáblákkal trükközött egy szerepi nő
Pechjére megállították a rendőrök.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Hirdetés
Hirdetés
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Magyar Pétert bírálta a szlovák államfő
Nem tartja jó retorikának a a nemzeti összetartozás napján tett kijelentést.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A Loki legjobbját portugálok szerződtetnék
A debreceniek középpályása iránt komolyan érdeklődnek - írják.
Hirdetés
Hirdetés
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Bojt kinevelte jövőjét – ezzel elveszítette önmagát
Az egykor módos, polgárosodó falu éppen azért kezdett kiürülni, mert a szülők többet akartak a gyerekeiknek.
Gazdaság
Hencidáról Európa hálószobáiba szállítanak
A helyiek „fütyigyárnak” hívják a volt téesztelepen működő céget, amely közel 40 országba juttat szexuális segédeszközöket.
GKI: a többgyerekes családok átlag fölötti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Júliustól többe kerülnek a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Újra ígéretet tett a józsaiaknak a polgármester
Ha a többség lezáratná az utcáját a nem kívánt forgalom miatt, akkor a debreceni városvezetés enged.
Támogatott tartalom
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Nézd meg, mit álmodnak Debrecenben a villamosok!
Múzeumok éjszakája a remízben – a program nosztalgiajegy váltása mellett vehető igénybe.
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
SzinTér Fesztivál: a művészet életre kel Hajdúszoboszlón
Egésznapos élmények a Szent István parkban.
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
Amikor Hajdúböszörményre figyel az ország
A mezővárosban 26 éves hagyományt ápolnak.