Felállt a DVSC a padlóról, majd visszakerült – vereség Kispesten

| 2022. 03. 05. | 22:11:00
A debreceniek 0-2-ről egyenlítettek, de aztán vesztesen jöttek le a pályáról.

Ebben az idényben már kétszer verte el a Loki a Honvédot, egyszer idegenben, egyszer pedig hazai pályán, így ha más nem, ez legalább adhatott némi okot az optimizmusra a piros-fehérek újabb kispesti vendégjátéka előtt.

A kezdeti tapogatózás után a DVSC volt aktívabb, nagy helyzetig ugyan nem jutott, de a középpályán jól szűrte meg a honvédos akciókat, azaz kézben tartotta a meccset. Aztán húsz perc után hirtelen összeomlott minden, de leginkább a debreceni védelem. Ferenczi és Deslandes is annyit ügyetlenkedett hátul, hogy Nagy Dominik helyzetbe került: két könnyű csel után 12 méterről védhetetlenül lőtt Gróf kapujába (1-0).

A DVSC próbálkozott becsülettel, de nem sokra jutott. Leginkább a labda „zavarta” a fiúkat, de erőszakosan támadtak le a hazaiak, és ezzel együtt már halálra volt ítélve minden Loki-ació. A félidő végén a Honvéd kapott szárnyakat, és a 43. percben megduplázta előnyét. Kapu előtti kavarodásban nem találták a labdát a debreceniek, végül Batik, a fővárosiak középső védője kotorta a debreceni kapuba a labdát közelről (2-0).

Szünet után huszáros debreceni rohamokra számítottunk, de helyette kiegyenlített mezőnyharcot kaptunk. A DVSC továbbra sem tudott helyzetbe kerülni, így Ugrai Roland gondolta, hogy akkor helyzet nélkül is betalál. Az 57. percben a balösszekötő helyéről, 20 méterről mesterien csavart a hosszú felsőbe (1-2). A forduló gólja – ehhez nem fér kétség! Van remény! – gondoltuk, és két perc múlva Dorian Babunski kiegyenlített! A Honvéd-védők annyira voltak a helyzet magaslatán, mint a debreceniek az első fővárosi gólnál, azaz semennyire, így az északmecadón csatár „könnyű” gólt szerezhetett (2-2).

Az örömünk sajnos nem tartott sokáig, mert a Honvéd nagyobb sebességfokozatra kapcsolt, a Loki védekezni kényszerült, és a 75. percben egy bal oldali szöglet után kapitulált. Petkovics juttatta vezetéshez ismét a hazai együttest (3-2).

A DVSC nagy erőket mozgósított az utolsó negyedórában, hogy ne üres kézzel térjen haza Budapestről, de nem sikerült kikaparni a gesztenyét, vagyis az egy pontot, ami a helyzetében sokat jelenthetne a végelszámolásnál. Ráadásul az utolsó percben Traore gólja – képletesen – még a kést is megforgatta a debreceniekben (4-2), bebiztosítva a hazai sikert.

Influenza: halmozódás Hajdú-Biharban is
A betegek több mint 40 százaléka gyerek.
Lakóparkot építene Hajdúböszörményben egy debreceni cég
A február 29-i ülésen a helyi idősotthon díjainak emeléséről is dönthetnek a képviselők.
Napelemes pályázat: hamarosan indulnak a kifizetések
Rendkívül népszerű volt a kezdeményezés.