Elérte legmagasabb pontját a debreceni gyártócsarnok

Mérföldkőhöz érkezett a Harro Höfliger Hungary Kft. debreceni beruházása: az új gyártócsarnok elérte a legmagasabb, 15,3 méteres pontját - jelentette be Juhász Csaba ügyvezető igazgató az épület bokrétaünnepségen április 1-jén, kedden a helyszínen.
A főként gyógyszeripari és orvostechnológiai gépeket gyártó dél-németországi Harro Höfliger debreceni gyártóegysége az új csarnokkal megháromszorozza a gyártóterületét, és a következő években megduplázza dolgozói létszámát - ismertette.
Juhász Csaba az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a tavalyi tízmilliárd forintos árbevételük csaknem 20 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az eredménynövekedés pedig akár kétszámjegyű lehet, ami kitágítja a fejlesztési lehetőségeket. A társaság idei árbevételi terve nagyságrendileg tízmilliárd forint, ami az új gyártócsarnok üzembe helyezésével növekedhet lényegesen.
Jelenleg 210 főt foglalkoztatnak, és mire az új csarnok belép a termelésbe, elérik a háromszáz főt a duális hallgatókkal együtt.
Thomas Heckner, a Harro Höfliger ügyvezető igazgatója jelezte: vállalatuk a gyógyszeripar és az orvostechnológia piacain tevékenykedik, olyan ágazatokban, amelyek folyamatosan növekednek, amelyekben nagy az innovációs potenciál, és magasak a minőségi elvárások. Ebbe a csoportba integrálódik magas színvonalon a debreceni üzem - fűzte hozzá.
Barcsa Lajos (Fidesz-KDNP), Debrecen gazdaságfejlesztésért felelős alpolgármestere azt mondta, a Harro Höfliger beruházása is bizonyítja, hogy "a jövő itt épül, Debrecenben".
A városvezető meggyőződésének adott hangot, hogy a Debreceni Egyetem és a helyi szakképzési centrum a jövőben is jól felkészült, magas hozzáadott értékű munkahelyeken helytállni képes fiatal munkaerőt biztosít a gyárnak.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter február 24-én jelentette be Debrecenben, hogy a német hátterű vállalat hatmilliárd forintból új csarnokot épít, amelyhez az állam 1,5 milliárd forint támogatást nyújt, ezzel segítve a hajdúsági városban száz új munkahely létrehozását, illetve a speciális elektronikai gépgyártási kapacitás bővítését a gyógyszeripar és a csomagolóipar számára.






































