Azt írja az olvasó: a hatóság a vásárlót bünteti a Lidl helyett

Olvasónk nagybevásárlásra indult: liszt, vaj, margarin, olaj, cukor, hús, sajt, zöldség, gyümölcs, kávé… Hosszú volt az asszony által összedobott lista, de a végére felfért még a sör és a bor is, Miklós napján este csak átnéz a sógor és a szomszéd néhány italra. Így folytatja az olvasónk:
A Derék utcai Lidl-be szoktam járni, régen tescós voltam, ott nagyobb a választék minden portékából, de ki a fene akar sokat bíbelődni a vásárlással, amikor azt gyorsan is le lehet rendezni? Erre jók az úgynevezett diszkontok. Szóval megkezdtem a vásárlást az asszony listája szerint, és amikor minden neki való benne volt a kosárban, az italpult felé vettem az irányt, hogy magamat is kényeztessem. Az italpult azonban eltűnt, mint szamár a ködben. Nem volt ott ahol legutóbb, és sehol nem találtam, de még egy alkalmazottat sem. Tudják, New Yorkban könnyebb taxit fogni, mint a magyarországi diszkontáruházakban eladóba botlani. Közben azon is tűnődtem, hogy amíg tíz napig karanténban voltam a fránya vírus miatt, muszlim ország lettünk? Végre felbukkant egy árufeltöltő, és mielőtt elvágtatott mellettem, sikerült szóra bírnom: megtudtam, hogy egy korábbi szabálytalanság miatt egy hónapig nem árulhat alkoholt az áruház. Minden mást igen, alkoholt nem! Erre feliratok figyelmeztetnek – mondja a fiatalember, és valóban, van néhány A4-es lap kiragasztva, amiket nem vettem észre.
Az alkoholtilalmat cselesen nem írták ki a bejárati ajtóra, nehogy azért ne menjen be a paraszt. Kérdem a tagot, egyik debreceni Lidl-ben sincs alkohol? Azt mondja, mindenütt van, csak itt, a Derék utcaiban nincs, ahol korábban kiskorút szolgáltak ki alkohollal, és ezért a büntetés. Miután a szomszédom a Lidl által forgalmazott magyar bort szereti fröccsnek, átautóztam a Balmazújvárosi úti áruházba, ahol megvettem mindent, amit akartam, sőt, még annál többet is. Van azonban egy apró gond! A csúcsforgalomban oda-vissza összesen jó fél órával többet autóztam emiatt, szennyezve a levegőt, növelve az egyébként is nagy forgalmat, fogyasztva az üzemanyagot. A Lidl így is, úgy is megkapta a pénzét, nekem kellett plusz pénzt, energiát és időt áldozni, tehát a hatóság nem a diszkontláncot, hanem a vásárlókat bünteti. Vajon mennyi esze lehet, aki ilyen büntetésről dönt? Egyedül vajon ki tud cserélni egy villanykörtét? Vagy hívja a szomszédokat, hogy forgassák alatta az asztalt? Szerintem utóbbi.
Üdv, Miki

























