A Ferencváros otthonában kapott ki a Debrecen

Cívishír | 2024. 08. 01. | 17:27:30
Felkészülési mérkőzést játszottak a kézilabdázók.
Ez most nem sikerült (Fotó: DVSC Schaeffler)

A bajnok Ferencváros otthonában játszott felkészülési mérkőzést augusztus 1-jén a DVSC Schaeffler, melyen a házigazdák nyertek 30–28-ra. A két klubot összesen 13 játékos képviseli Párizsban, 10 ferencvárosi és három debreceni kézilabdázó küzd az olimpián. Hogy mennyire erős a zöld-fehérek, kerete azt jelzi, hogy így is pályára lépett a DVSC ellen Darja Dmitrijeva, Valerija Maszlova, Dragana Cvijics, Beatrice Edwige, Szöllősi-Zácsik Szandra, Andrea Lekics, Tomori Zsuzsanna és Hársfalvi Júlia, ez pedig önmagában is veretes névsor – írta a debreceni klub honlapján. Mellettük tehetséges fiatalok jutottak szerephez a felkészülési meccsen, ahol az első félidőben végig a hazaiaknál volt az előny, Ocean Sercien-Ugolin góljaival próbálták tartani a lépést a nagy kedvvel kézilabdázó Dmitrijeva, Maszlova duóval, azonban nem állt össze a DVSC védekezése és kapusteljesítmény sem nagyon volt, ennek tudható be a rengeteg kapott gól (20–15).

Szünet után sokat javult a védekezés, Gabrijela Bartulovic pedig elkapta a fonalat, így jelentősen csökkent a kapott gólok száma, míg támadásban Tóth Niki és Jovovics Jovana jeleskedett. A 48. percben Jovi találatával a debreceniek át is vették a vezetést, de a meccset végül a bajnokcsapat nyerte meg 30–28-ra.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC SCHAEFFLER 30–28 (20–15)
DVSC: Gabriel – Grosch 4, Sercien-Ugolin 7, Juhász K., Jovovics 5, Tóth N. 7, Petrus. Csere: Bartulovic (kapus), Fodor V. 1, Hornyák D., Szabó N. 1, Dramac 1, Töpfner 2 (2), Vámos M.

Áll a bál az olimpián, tiltakozik a Magyar Ökölvívó Szakszövetség
Hámori Lucának a tavalyi világbajnokságról magas tesztoszteronszintje miatt kizárt algériai Imane Heliffel kell összecsapnia a negyeddöntőben.
Koronavírus: az esetszámok enyhe emelkedése várható
Figyelmeztetést adott ki a népegészségügyi központ.