A tabella élére álltak a debreceni kézisek

deac.hu | 2024. 10. 13. | 09:39:08
Hatodik meccsét is megnyerte a DEAC.
A második félidőben már nem volt kérdéses, hogy melyik csapat nyer (Fotó: deac.hu)

A Debreceni Egyetem alakulata a második félidőben állva hagyta a Ceglédet, így továbbra is hibátlan a másodosztályban.

A két gárda eddigi teljesítményét látva gyakorlatilag mindenki a DEAC sikerét várta október 12-én, szombaton, hiszen Mándi Norbert legénysége ebben az idényben még nem hullajtott pontot, ezzel szemben a Pest vármegyeiek csak a 11. helyen álltak a tabellán.

A kedvező előjelek ellenére az ellenfél kezdett jobban a DESOK-ban, Angerbrandt gólja után 1-4 szerepelt a kijelzőn az ötödik percben. Boros Tamás ezúttal nem szállította a védéseket, így viszonylag hamar átvette a helyét Hermann Ákos. A kapuscsere jól sült el, a fiatal hálóőr tizenkét hárítással zárta a meccset. A gyengébb startot követően sem kapták el a fonalat a haziak, a látottakat a 10. percben elégelte meg Mándi Norbert, aki időkéréssel próbálta felrázni a játékosait. Egy ideig úgy tűnt, hogy az eligazítás meghozta a gyümölcsét, ugyanis egy 3-0-s sorozattal már csak kettő volt a hátrány (7-9). A jó periódust követően a vendégek nem akarták kiengedni a kezükből a vezetést, de a 26. percben a remek napot kifogó Kiss Axel villanásával végre egyenlített a DEAC (14-14), a szünetre pedig 16-16-os eredménnyel vonultak a felek.

A második játékrész már úgy alakult, ahogy az egyetemisták remélték. Kerezsi Ádám a tekintélyt parancsoló blokkjai mellett akkor sem hibázott, ha az üres kaput kellett bevennie (22-18). A 44. percben Illés Tamás pimasz megoldással csapta be a ceglédi kapust, ezzel már nyolcra duzzadt az előny (27-19), majd az 52. percben már tízzel vezettek a debreceniek (32-22). A 38-26-os végeredményt Fülöp állította be egy időn túli hetessel. Érdekesség, hogy a DEAC minden mezőnyjátékosa legalább egyszer betalált az ellenfél kapujába.

A debreceniek hat játéknap után is hibátlanok a másodosztályban. A játékosokra október 15-én, kedden a DVTK elleni kupameccs vár, amit a DESOK-ban rendeznek meg.