A legvégén fricskázták meg a debreceniek az ősellenfelet

Cívishír | 2024. 10. 16. | 19:38:04
Pontszerzés a Hódosban a bajnok ellen.
Tóth Nikolett helyzetben (Fotó: Cívishír)

26-26-os döntetlent játszott a DVSC Schaeffler az FTC-Rail Cargo Hungaria együttesével az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 6. fordulójának október 16-i játéknapján. Végig kiegyenlített mérkőzés volt, a Loki mindent beletett a védekezésbe, amit csak tudott. A nemrég igazolt Jessica Ryde 44 százalékkal védett, de mások is„nagyot mentek”, így Füzi-Tóvizi Petra, aki védekezésben és a legvégén az ellenfél kapuja előtt is a végsőkig küzdött.

A DVSC-nél Gabriel kezdett a kapuban, előtte Grosch, Sercien-Ugolin, Thorleifsdóttir, Füzi-Tóvizi, Jovovics és Petrus sorakozott fel. A túloldalon Glauser – Malestin, Klujber, Lekic, Cvijic, Kanor, Márton volt a hadrend. A Fradi és a Loki is hibákkal indított, itt Töpfner, ott Malestein hagyott ki hetest, öt perc alatt nem esett gól. Az már az elején kiderült, hogy a száz vendégszurkoló simán elnyomja a debreceni közönséget.

A pályán közben felváltva kezdtek potyogni a gólok, a 11. percben Töpfner Alexandra javított, 4-3. A Loki két góllal eltávolodott, azonban az első negyedóra végére egyenlített az FTC. Ekkor nem nagyon hagyott réseket Jovovicséknak a fővárosi védelem, míg a távoli kísérleteknek Glauser állt ellen. Azonban hiába ment el immár a Fradi két góllal, egy remek szériával a 20. percben – Petrus lépett el az ellenfele mellett – visszavették a vezetést a debreceniek (8-7). Újabb kimaradt büntető, indokolatlan technikai hiba okozott megtorpanást hazai oldalon, öt perccel az első félidő vége előtt 11-10-re a „sasok” vezettek. Csapkodó volt a játék, úgy tűnt, sokat profitálhat az a gárda, amelyik képes végigjátszani a figuráit kapkodás helyett. Bölkék kerültek ehhez közelebb, hárommal megugrottak, de jól reagált a Loki, 12-13-nál jött a szünet.

A Petrus helyére érkező Vámos egyenlített a balszélről, sőt két perc múlva ismét beköszönt, 14-13! Ezúttal Szilágyi Zoltán vezetőedzőt bosszankodhatott azon, hogy rövid időre sem sikerült megtartani a vezetést; Cvijic hátrafelé estében is behúzta Ryde-nak, majd Bölk volt eredményes, 14-16 a 38. percben.

Egyre szikrázóbbá, gyorsabbá vált a játék, a 41. percben egyenlített a Loki (17-17), amihez a nemrég igazolt svéd kapuvédő teljesítménye is kellett. A 46. percben 19-19-nél a zöld-fehérek támadtak, Füzi-Tóvizit állították ki két percre Klujberről (jogosan). Cvijic zárását szabálytalannak látták, jöhetett a Loki, Dramac azonban hamar elkönnyelműsködte… Percekkel később a kölcsönből visszatérő Csernyánszki birkózta magát helyzetbe, 20-19, kár, hogy Ryde amatőr gólt kapott Malesteintől a rövid oldalra (zárás helyett szinte eltáncolt a labda elől).

Füzi-Tóvizi Petra és Orlane Anila Kanor harca (Fotó: Cívishír)

Kevesebb mint nyolc perccel a vége előtt – miután Cvijic és Sercien-Ugolin cselgáncsozott egy kicsit a hatoson – Csernyánszki parádésan szerzett labdát… majd adta el szinte azzal a lendülettel. Bölk és Sercien-Ugolin gólváltása után Cvijic az FTC-t hozta előnybe az 54. perc végén – 22-23. Egy perccel később „Cseri” ziccere kijött Glauserről, míg a másik oldalon megítélt büntető Ryde-ról. A kifelé guruló labdát nem sikerült begyűjteni, maradhatott támadásban a Fradi, Klujber pedig csak belőtte…

Másfél perccel a lefújás előtt, 24-25-nél Bölk bombáját Ryde védte, Jovovicsnak sikerült az egyenlítés! Harminckilenc másodperc volt hátra, időt kértek a vendégek. A figurát Bölk ezúttal gólig vitte, azonban a túloldalon a végig hatalmas erődobással küzdő Füzi-Tóvizi nem adta meg magát Cvijicsnek, a szerb végül a földre rántotta a debreceni beállót 3 másodperccel a végső dudaszó előtt. Az időn túli hetest Sercien-Ugolin belőtte, 26-26, pontszerzés a bajnok ellen!

Egy fordulóval korábban, a Győr elleni bajnokin szintén labdája volt a Szilágyi-csapatnak a döntetlenhez, de akkor kimaradt a bravúrhoz szükséges lehetőség. Előfordulhatott volna ez most is, és akkor debreceni örömtánc helyett könnyeket láthatott volna a publikum – a gárda minden egyes tagjának hála, hogy nem így lett. Petrusék november 2-án lépnek pályára újból, akkor az Alba lesz az ellenfél Székesfehérváron.

K&H női kézilabda liga, 6. forduló
DVSC Schaeffler – FTC-Rail Cargo Hungaria 26-26 (12-13)
Debrecen, 1600 néző. V: Felhő, Öcsi
DVSC: Gabriel – Grosch 2, Sercien-Ugolin 5 (3) Füzi-Tóvizi 2, Thorleifsdottir, Jovovics 3,  Petrus 1. Csere: Ryde (kapus), Tóth 2, Töpfner 1 (1), Haggerty 1, Hornyák, Csernyánszki 2, Vámos 3, Dramac 2. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: Glauser – Malestein 2, Klujber 1, Lekic 7 (1), Cvijic 6, Kanor, Márton G. 2.  Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Bölk 8, Dmitrejeva, Maszlova. Edző: Allan Heine
Kiállítások: 2, ill. 4
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1

MESTERMÉRLEG
Szilágyi Zoltán: – Kiválóan védekeztünk ma, minden dicséretet megérdemel ezért a csapat. Fontosak volt Jessica védései is, de igazából minden játékos jól teljesített. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen ilyen fordulatos, jó meccset tudtunk játszani. A 7 a 6 elleni játékunk ezúttal is jól működött, kellett is a pontszerzéshez
Allan Heine: – Sokat szenvedtünk, de egy nagyon jó és taktikus mérkőzés volt. Túl sok hibát vétettünk támadásban és védekezésben is. A játékvezetők ítéleteit sem értettem sokszor, úgy érzem, ezek befolyásolták a mérkőzést. Dolgoznunk kell tovább és javítani a Bajnokok Ligájában.

12.Motherson Mosonmagyaróvári KC5104134153-192
13.DKKA5104135170-352
14.Kisvárda Master Good SE5104112147-352
Október végétől kérhető az influenza elleni oltás
949 ezer adag térítésmentes vakcina áll rendelkezésre.
Állásbörze: 45 kiállító a Debreceni Egyetemen
Évek óta töretlen az érdeklődés.
A debreceni BMW-t Párizsban már megcsodálhatták
Az alapokra légiesen könnyű, nagy üvegfelületekkel tarkított formák épülnek.
Szijjártó Péter a gazdasági semlegességre a debreceni példát hozta fel
A német és a kínai vállalatok nyugodtan együttműködnek.
Az új nemzeti konzultáción a gazdaság kerül a fókuszba
Gulyás Gergely beszélt a részletekről.
VOSZ-elnök: tömeges cégbezárásokhoz vezethet az ezer eurós minimálbér
A munkaadók a jelen helyzetben nem tudják saját erőből kitermelni és megfizetni a tervezett, erőltetett ütemű bérköltség-növekedést – írták.