A Telekom Debrecenben is rákapcsolt

A Magyar Telekom Nyrt. idén is folytatja az elmúlt években megkezdett stratégiáját annak érdekében, hogy a digitalizáció segítségével a legmodernebb technológiákat és fejlesztéseket minél szélesebb körben elérhetővé tegye, elősegítve ezzel, hogy digitálisan mindenki előreléphessen az életében. Ehhez minőségi hálózatot és eszközöket kínál a telekommunikációs vállalat. Papp Zsuzsa régióvezető elmondta:
nőtt a háztartások sávszélesség iránti igénye, és az adatfelhasználás is évről évre növekszik.
A korszerű távközlési infrastruktúra alapvető feltétele annak, hogy a magánemberek, a vállalkozások és a települések sikeres szereplői lehessenek az elkerülhetetlen digitális átalakulásnak – fűzte hozzá. A fejlesztésekről szólva kiemelte, hogy a Magyar Telekom Nyrt. az országban 60 százalékra emelte a kültéri lakosságszám-arányos 5G-lefedettségégét, amely kapcsán országos kampányt indította a nyárra. Ennek lényege, hogy a vállalat 5G hálózata 2023. június 1-jétől Budapesten, a vármegyeszékhelyeken, számos vidéki városban és községben, valamint a Balaton, a Velencei-tó és a Tisza-tó körül is elérhető. A Telekom június 1. és augusztus 31. között automatikusan elérhetővé teszi ügyfeleinek az 5G-t, amelyet 5G-képes készülékkel és mobilinternet-szolgáltatással tudnak igénybe venni a lefedett területeken.
A régióvezetőtől megtudtuk azt is: az elmúlt évek intenzív hálózatfejlesztésének köszönhetően a Telekom optikai- és kábelhálózata ma már több mint 3,5 millió otthon és vállalkozás számára kínál gigabites hálózaton szolgáltatást. A Magyar Telekom az elmúlt 6 évben több mint 300 milliárd forintot költött Magyarországon mobil- és vezetékes hálózatainak infrastruktúra-fejlesztésére.
Papp Zsuzsa kiemelte: Debrecen több mint 80 százalékán elérhető a Telekom 5G hálózata, amit augusztus 31-ig minden ügyfelüknek elérhetővé tesznek, miközben a vezetékes hálózatfejlesztéseik is újabb mérföldkőhöz értek: Debrecen több mint 50 százalékán, csaknem 60 ezer háztartásban vannak jelen már 2000 Mbit/s maximális letöltési sebességre képes szolgáltatás nyújtására alkalmas optika hálózattal. A fejlesztések az elmúlt két évben gyorsultak fel, így 2021 és 2023 között mintegy 20 ezer háztartásban építették ki az optikai hálózatot.







































