Debreceni könnyűzenészek kapnak esélyt

Debrecen önkormányzata harmadik alkalommal Zenei Támogatási Program pályázatot hirdetett fiatal, amatőr könnyűzenészek számára. A pályázat célja, hogy a meglévő országos támogatási rendszereket kiegészítve, azok hiányterületeit figyelembe véve anyagi segítséget nyújtson a kezdő, tehetséges zenészeknek Debrecenben. A pályázat eredményét a Rocksuli tanévzáró koncertjét megelőzően, a Víztoronykertben ismertették június 24-én.
Puskás István alpolgármester kiemelte, három éve indult útjára a könnyűzenei program Debrecenben. Mint mondta, ennek részeként az idei év márciusában második alkalommal rendezték meg a Made in Debrecen Fesztivált, amely több ezer látogatót vonzott és az egész várost megmozgatta. Ehhez kapcsolódva megjegyezte, hogy a könnyűzenei program része a Zenedoboz pályázat is, amely tovább folytatódott, ezúttal a Tóth Árpád Gimnázium diákjai vették birtokba egy tanév erejéig, az iskola formációi pedig a Made in Debrecen Fesztiválon is bemutatkoztak. Elárulta, a következő tanévben a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium tanulóihoz kerül a Zenedoboz.
A Zenei Támogatási Program pályázatról szólva elmondta, hogy idén két kategóriákban lehetett pályázni (könnyűzenei hangfelvételek készítésének és megjelentetésének-, illetve könnyűzenei videoklipek készítésének és megjelentetésének támogatása). A felhívásra összesen 42 darab pályázat érkezett, amelyből 10 zenekar és szólista kap anyagi támogatást. A Zenei Támogatási Program a jövőben tovább folytatódik, ezzel is segítve a debreceni könnyűzenei életet.
A pályázat nyertesei
Könnyűzenei hangfelvételek készítésének és megjelentetésének támogatása:
- Neonhal
- KORI
- BAD HABIT
- Necropsia
- VAN zenekar
Könnyűzenei videóklipek készítésének és megjelentetésének támogatása:
- Heavy Brains
- Crams
- Árnyéknyúl
- Szilu
- Blues from Hell






























