Újabb vizes „bombát” durrantana a debreceni városvezetés

Teljes felújításon, korszerűsítésen és arculatváltáson esik át az Aquaticum Mediterrán Élményfürdő a következő években; a debreceni városvezetés legkésőbb 2024-ben szeretné befejezni a több milliárd forint költségű, állami finanszírozásból megoldani kívánt beruházást.
Egyelőre ott tartunk, hogy eredményt hirdettek egy, a projekt tárgyában kiírt tervpályázaton, amelyen három pályázó közül első helyen a Bord Építész Stúdió elképzelései nyerték el a Barcsa Lajos alpolgármester által elnökölt, egyébként szakemberekből álló bírálóbizottság tetszését. A következő lépésben, egy meghívásos közbeszerzési eljárásban a cég elkészítheti az engedélyes terveket (2022), utána lehet majd beszélni a kivitelezésről.

Az élményfürdőnek a vizes elemek és a növényzet által meghatározott új arculatát – ha úgy tetszik, a fílinget, az életérzést – Papp László polgármester úgy érzékeltette, mintha egy zöld, de lakatlan bolygón landolnánk. Ugyanis a látogatókat, elsősorban a gyerekeket egy játék űrhajó is szórakoztatja majd. Három új medence és két új csúszda szintén létrejönne, továbbá az élményfürdőből mind gyalogosan, mind úszva megközelíthetővé válna a termálfürdő. Papp László megjegyzte, a nyertes pályamű tiszteletben tartja a meglévő épületeket, így a Borsos József által tervezett, 1933-ban átadott fedett uszodát (a létesítmény statikai okok miatt hét éve bezárt, azóta gondolkodnak a hogyan továbbon).
Kiemelte: a debreceni önkormányzat megvalósítja azt a négycsillagos szállodát (Hotel Infinity) is, amely az élményfürdő strand felüli oldalán fog megépülni; nagyon fontos cél, hogy a későbbiekben akár egyetlen jeggyel is be lehessen járni a fürdők területét. A szállodaberuházás tovább növeli az üzemeltető önkormányzati cég bevételtermelő képességét, stabilabbá téve az „Aquaticum-birodalom” fenntarthatóságát.

Kósa Lajos országgyűlési képviselő arra mutatott rá, hogy az élményfürdő projektje eleve a minőségi szolgáltatás szándékára épült. Ennek pedig az az általa a kilencvenes évek végétől képviselt városstratégiai szemléletmód ágyazott meg, mely szerint Debrecen jövőjét a magas hozzáadott értékkel bíró ipar jelenti. Ha ugyanis ilyen ágazati szereplők települnek a városba, az a minőségi szolgáltatás iránti keresletet erősíti. Ez az alapállás, valamint a Nagyerdő adottsága, a rendelkezésre álló terület szúkössége határozta meg a strandfürdő-beruházást is, mely során nem a tömegigényeknek szerettek volna megfelelni Hajdúszoboszló árnyékéban, hanem inkább felsőközép kategóriás szolgáltatást kívántak nyújtani.

RaL


















