Férfimunka volt! Hajdú-bihari tűzoltó a legjobb!

| 2016. 09. 03. | 17:03:00
A törzszászlóst nehéz felülmúlni.

A négyszer százméteres váltóval, illetve a kismotorfecskendő-szereléssel telt a Gróf Széchenyi Ödön XIII. Országos Tűzoltósport-verseny második napja. Egyéni összetettben egy Hajdú-Bihar megyei versenyző érte el a legjobb teljesítményt, az összetett csapatversenyt pedig Győr-Moson-Sopron megye nyerte.

Feladatok

Az UTE atlétikai pályáján berendezett 4X100 méteres váltónál az első csapattag dolga az volt, hogy a rajtjel elhangzása után felkapja az előre odakészített kislétrát, és azzal és a váltóbotként szolgáló sugárcsővel elrohanjon egy fából épített, két és fél méter magas, öt méter hosszú kisházig. Ott a létrán felment a ház tetejére, végigfutott azon, leugrott a másik oldalon, majd a váltózónában átadta a sugárcsövet az ott várakozó második embernek. Ő átvetette a palánkon, majd a felelősséget és a stafétát átadta a harmadik versenyzőnek. Ez a csapattag a százméteres akadályfutásnál már látott módon egy-egy feltekert tömlőt fogott a kezébe, azokkal végighaladt a gerendán, a tömlőket előbb egymáshoz, majd a vezetéket az osztóhoz csatlakoztatta, helyére illesztette a sugárcsövet, majd le is szerelte azt, hiszen még hátra volt egy váltás. Az utolsó ember a tűzoltási feladatot kapta, egy tűzoltó készülékkel kellett tálcatüzet oltania, majd a sugárcsővel a kezében befutnia a célba.

A verseny legjobbjai egyéniben

• Horoglétra-mászásban a Hajdú-Bihar megyei Kupás Gergő tűzoltó törzszászlós lett első.
  • A 100 méteres akadályfutás első helyezettje Csabai Tamás tűzoltó zászlós lett Borsod-Abaúj-Zemplén megye csapatából.
  • Az egyéni összetett verseny élén Kupás Gergő tűzoltó törzszászlós végzett Hajdú-Bihar megyéből.

A csapatverseny legjobbjai

• Horoglétra-mászásban az első helyen a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata végzett.
  • A 100 méteres akadályfutásban Borsod-Abaúj-Zemplén megye csapata végzett az első helyen.
  • Kismotorfecskendő-szerelésben a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata került az első helyre.
  • A 4X100 méteres váltófutásban a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata szerezte meg az első helyet.
  • Az összetett csapatversenyt Győr-Moson-Sopron megye csapata nyerte meg.