Lengyel diadal a debreceni salakon

| 2022. 05. 07. | 20:38:00
Magosinak nem volt esélye az erős mezőnyben.

A kontinens legjobb salakmotorosai közül többen az egyéni Európa-bajnokság egyik selejtezőjét vívták Debrecenben. A mezőnyt 13 ország 16 vaspapucsosa alkotta, a nagy salakos nemzetek - Lengyelország, Dánia, Svédország, Nagy-Britannia, Csehország - mind-mind delegáltak pilótát a szombati versenyre. Rajtuk kívül a lett egyéni Európa-bajnok Andzejs Lebedevs és a francia páros kontinensbajnok, Dimitri Bergé is motorra ült.

A debreceni Európa-bajnoki selejtező tétje a SEC (Speedway European Championship) challenge-be jutás volt, aminek kiharcolásához az első ötben kellett végezni. Hazánk képviselőjének, Magosi Norbertnek erre nem volt esélye,  2 ponttal a 14. helyen zárt. A versenyt a lengyel Kolodziej nyerte a francia Bergé és a svéd Thorsell előtt. A dobogósok mellett továbbjutott még a lett Lebedevs  és a dán Jensen is.

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.