Laptop elküldése javításra? Így csomagold be jól

Ha egy laptop javításra szorul, az senkinek sem jó. Ha nincs másik számítógép a családban, akkor megakaszíthatja a munkát, de a komoly sorozat- és filmfüggők is szenvedhetnek a szerviz ideje alatt. Ha viszont szeretnénk elkerülni a még nagyobb problémát, figyeljünk oda, hogy a visszaküldés során megfelelő legyen a csomagolás!
Minden laptop és számítógép el tud romlani?
Murphy törvénye alapján: ami el tud romlani, az el is romlik. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne tehetnénk azért, hogy kisebb eséllyel kerüljön szervizbe kedvenc számítógépünk!
Már a vásárlás során is érdemes inkább a prémiumminőségű, akár használt üzleti laptop mellett letennünk a voksunkat. Ezek például olyan komoly és folyamatos üzleti tevékenységre lettek kialakítva, mely garantálja a hosszú, hibamentes működést. Ehhez képest viszont a használt mivoltuk miatt nagyon kedvező áron juthatunk hozzájuk például a PC Aréna kínálatából.
Később pedig fontos, hogy kíméljük a gépet. Ha nem használjuk, akkor kapcsoljuk ki, ne menjen feleslegesen egész nap. És persze óvjuk meg az olyan külső behatásoktól, mint a folyadékok és az ütések, mint pl. a leejtés.
Hogy csomagoljuk be jól a laptopunkat?
A legjobb mindig az, ha az eredeti csomagolásban és az eredeti töltőanyagokkal ellátva küldjük el szervizbe a laptopunkat. Sajnos azonban ezek általában már nem állnak rendelkezésünkre. Épp ezért nem árt tudni, hogy hogyan tudjuk jól becsomagolni a gépünket. Kövessük az alábbi lépéseket!
Keressünk egy megfelelő méretű dobozt. Teljesen férjen el benne a gép, ne nyomja ki az oldalát, legyen még hely a tölteléknek is. Legyen sérülésmentes a doboz, és legyen jó a teherbírása, ne deformálódjon könnyen, főleg, mert lehet, hogy szállítás közben egymásra kerülnek a dobozok.
Legyen megfelelő töltelékünk. A termék és a csomagolás közötti részeket ki kell töltenünk. Erre kiváló a buborékfólia, valamilyen habtöltelék vagy akár légpárnák is.
Zárjuk le megfelelően a dobozt. Az út során jó eséllyel mozogni fog, így akár fejjel lefelé vagy az oldalára is kerülhet. Ilyenkor is benne kell maradjon a laptopunk, ezért biztonságosan rögzíteni, lezárni szükséges a kartont, hogy ki ne nyíljon.
Távolítsuk el a jelöléseket. Ha nem új dobozt használunk, akkor a korábban ráragasztott vonalkódokat és egyéb jelöléseket távolítsuk el róla. Ezzel elkerüljük a félreértéseket, a hibás szortírozást és kézbesítést.
Az áru típusának megfelelően csomagoljunk. Ha masszív alumínium vázas a ház, akkor kevésbé kell tartanunk a külső behatásoktól például, mint egy kevésbé védett gép vagy monitor esetén. De a legjobb az, ha minden esetben egy többrétegű buborékfóliás védelmet kap a legerősebb laptop is.
A majdnem jó csomagolás nem elég!
Fontos, hogy minden fenti pontot tartsunk be! Ne spóroljunk a csomagolással, mert ha útközben olyan sérülés éri a gépünket, amely által a gép több része is javíthatatlanná válik, akkor az egy igen költséges “spórolássá” válik.
Óvjuk meg a laptopunkat! De ha beüt a baj, akkor is tegyünk meg minden óvintézkedést a biztonságos szállítás érdekében.















