Ezért érdemes biztonsági mentést készíteni a weboldaladról

A legtöbben azt gondolják, hogy ha kellően erős jelszót választanak, nem kattintanak bizonytalan linkekre különféle e-mailekben, akkor elkerülhetik azt, hogy a weboldalukat feltörjék.
Legyünk azonban bármennyire is óvatosak, sosem árt, ha rendszeresen készül biztonsági mentés a honlapunkról. Mutatjuk, hogy miért!
Keretrendszerekkel kapcsolatos aggodalmak
Sokan döntenek úgy webprogramozói tudás hiányában, hogy előfizetnek egy, a RackForestnél is megrendelhető prémium webtárhelyre, amely kompatibilis az olyan keretrendszerekkel, mint a WordPress, a Joomla vagy éppen a Drupal. Ez adott esetben jó döntés lehet, hiszen olcsón és gyorsan fel lehet húzni szép, jól funkcionáló weboldalakat. A weboldalaknak több mint az egynegyede valamilyen CMS-t használ.
A hackerek azonban előszeretettel támadják a keretrendszereket, mivel ha találnak egy biztonsági rést, akkor sok ezer weboldal fölött vehetik át az irányítást. Ha azok közé tartozol, akik hajlamosak elodázni dolgokat, akkor lehet, hogy te sem vagy az elsők között a különféle kiegészítők frissítése vagy a WordPress frissítése kapcsán. Ebben az esetben mindenképp bölcs dolog biztonsági mentésről gondoskodni.
Sajnos olykor megesik, hogy egy-egy bővítmény frissítése nem várt hibát okoz. Még az is előfordulhat, hogy az egész oldal használhatatlanná válik egyetlen plugin upgradelését követően. Ha bármi összeomlik egy frissítést követően, mindig ott lesz a lehetőséged, hogy visszaállítsd az oldalad egy korábban még működő állapotra. Feltéve persze, ha van biztonsági mentésed.
Tévedni emberi dolog
Mivel nem vagyunk robotok, így bizony olykor hibázunk. Van, hogy kisebbet, van hogy nagyobbat. Megtörténhet, hogy véletlenül kitörlünk egy olyan fájlt, amit nem szerettünk volna, így aztán hazavágjuk az egész weboldalunkat.
Ha abban bízunk, hogy a szolgáltató majd megoldja, ha ilyen hibát vétenénk, érdemes tudni, hogy a biztonsági mentések ilyen formájának bizony ára van, és sokszor ez igen borsos. Ráadásul szolgáltatófüggő, hogy milyen gyakori a biztonsági mentés. Előrelátó döntés, ha mi magunk is készítünk biztonsági mentéseket kellő gyakorisággal.
Lejárhat a hosting előfizetés
Megtörténhet, hogy lejár a tárhelyszolgáltatónál az előfizetésed. Például elmész nyári szabadságra, sikerül megállnod, hogy az e-mailjeidet olvasgasd, és máris megtörténhet a baj.
Ha nem fizetsz, akkor természetesen le fogják kapcsolni a szolgáltatást. Amikor észleled a problémát, akkor nem fogod tudni azonnal orvosolni azt. Hosszú órák telhetnek el, mire ismét visszakapcsolják a szolgáltatást.
Ha egy komoly vállalkozásról van szó, akkor súlyos pénzek foroghatnak kockán. Ha a leállítás után törlik a felhasználói fiókodat, esetleg a weboldali adatokat is, akkor biztonsági mentésből kell őket visszaállítani. A legjobb, ha figyelsz arra, hogy mindig időben újítsd meg a tárhely, VPS vagy más szolgáltatásodat, de egy biztonsági mentés az oldaladról garantált, hogy nem fog ártani!















