Saját kezűleg összerakott vagy készen vásárolt számítógép?

A saját kezűleg megvalósítás, megálmodás korszakát éljük, mindenben. Főleg azóta, amióta az interneten mindenféle információ, adat, jótanács és útmutatás elérhető, gyakorlatilag bármilyen témában. Ez a fajta tájékozódási szabadság ugyan óriási előny, de azért számtalan helyzetben hátrányok is tapasztalhatóak. Különösen gyakorlati tudás hiányában. Szóval igen, akad amikor jó ötlet saját kezűleg belefogni az építésbe, de előfordul, hogy egy előre, profik által összerakott rendszert választani ezerszer jobban megéri!
Mikre érdemes odafigyelni?
A számítógép optimális paramétereinek kitalálásánál, összeírásánál az egyedi igények figyelembevétele, mérlegelése az elsődleges. Milyen célt szolgál majd a gép használata? Irodai feladatok állnak sorban a leküzdésért, esetleg a játék pillanatai hosszabbodhatnak meg, teljesedhetnek ki a berendezés által? Vagy csupán a szörfözés könnyedsége az, ami lényeges? Egyik sem jó vagy jobb célkitűzés, viszont mindenképpen ildomos alaposan körüljárni az egyedi elvárásokat. Így letisztogatható a kép, és kiderülhet, hogy nagyjából milyen is az a konstrukció, ami a leginkább megfelelő.
Ugyan az egyes perifériák PC esetében külön-külön is megvásárolhatók, és összerakhatók, de az összeszerelés simán a profikra is rábízható, és még emellett is simán módosíthatók a részletek. Lévén az teljesen normális, hogy nem mindenkinek ugyanakkora tárhely, memória vagy éppen processzor a megfelelő. Ráadásul a fenti célok is különböző technikai hátteret igényelnek. Ez a kiegészítés az asztali konstrukciókra érvényes. A hordozható gépek abszolút más kategóriába tartoznak, az esetükben a saját kezűleg összeépítés semmiképpen sem játszik. Természetesen egyes modelleknél a különböző tulajdonságok szintén módosíthatók, formálhatók, de azért az kétségtelen, hogy a lehetőségek száma jóval csekélyebb, mint az előző esetben. Ettől függetlenül, ha a hordozhatóság megléte elengedhetetlen opció, akkor nyilván nem is érdemes másfajta megoldásban gondolkodni, mert ez az, ami a legtöbbet adhatja.
Hány évre szól egy újonnan megvásárolt gép mandátuma?
Bátran kijelenthető, hogy hosszú évekre. Még akkor is, ha amúgy a számítástechnika döbbenetes tempóban fejlődik. Viszont a jelenleg beszerezhető és beszereltethető alkatrészek az innováció csúcsát képviselik. Ráadásul az asztali számítógép egyik vitathatatlan előnye, ami különösen hosszútávon ténylegesen nagyon nehezen lekörözhető pozitívum, hogy a perifériái akár darabonként is idővel lecserélhetők. Magyarul az évek során egy vadiúj gép is felépíthető ilyen módon, ugyanabban a testben, házban, mint amiben egyébként eredetileg érkezett. Így nem nehéz tartani a lépést a változással, és persze az újításokkal. De azért hozzátartozik az igazsághoz, hogy a legtöbben még anélkül is hosszú esztendőkön át használják teljes elégedettséggel a berendezésüket, hogy bármit is frissítenének rajta - fizikai értelemben, a szoftveres karbantartás természetesen más kategóriába tartozik. Illetve a portalanítást például szintén kifizetődő évente megcsináltatni.















