Megvan az első, jöhet a többi!

| 2010. 04. 28. | 21:59:58
Kecskemét - Megszerezte az első trófeát, a Ligakupáét a DVSC ezen a futbaltavaszon, és ennek is nagyon örülni kell, mert aki a kicsit nem becsüli, az a nagyot nem érdemli!

A Bernáth Csabával és Kiss Zoltánnal megerősített NB II-es csapatot küldte pályára Herczeg András, és ez így volt korrekt. Trófea ide vagy oda, úgy sportszerű, ha azok a fiúk vívják meg a finálét is, akik az egész sorozatban küzdöttek.

Eleinte úgy tűnt, hogy a Paks még így sem lesz igazi ellenfél, a debreceni fiatalok ugyanis igazán ötletesen futballoztak, az első percektől kezdve mezőnyfölényt harcoltak ki, jól játszották meg a széleket, hamar visszaszerezték az elveszett labdákat. Szóval minden klappolt, a Paksnak sokáig momentumai sem voltak. Ha a bíró nem téved úgy húsz centit Rezes felrúgásakor, és megadja a jogos tizenegyest, akkor már a hatodik percben vezetést szerezhetett volna a debreceni gárda. Büntető helyett azonban csak szabadrúgást kapott a Loki, Bódi pedig fölé bombázott. A 23. percben végül megadásra késztette a DVSC a Paksot: Szilágyi jól ment el a jobb oldalon, az alapvonalról remek tálalt a középre, Bódi pedig 15 méterről a jobb alsóba helyezett (1-0)

Kár, hogy ilyen jó foci után, az előny tudatában kiengedett a Herczeg-gárda, mert ezzel magára húzta a Paksot. Pantics előbb Völgyi bombáját hatástalanította, majd Gévay közeli próbálkozásánál mutatott be bravúrt. Ezek az akciók jelezték, hogy a Paks nem adta meg magát. A 40. percben már Pantics is kevés volt: Völgyi 20 méterről, szabadrúgásból talált be (1-1).

A szünetben Tökölivel erősített a Paks, de örömmel konstatáltuk, hogy sokkal jobb nem lett a támadójátéka. A debreceniek próbáltak rövid passzokkal előre jutni, de nem voltak elég precízek ahhoz, hogy nyomást tudjanak gyakorolni. Abszolút kiegyenlített volt a játék, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. Egészen addig – a 70. percig -, amíg Tököli rá nem startolt egy előrevágott labdára. Meghűlt bennünk a vér, mert a paksi támadó egy az egyben vitte Panticsra a labdát, de szerencsénkre 12 méterről fölé emelt.

Válaszul Bódi lőtt nem sokkal fölé a 75. percben, majd alig egy perc múlva egy szép akció végén Szilágyi szerezte meg a vezetést. Minden úgy kezdődött, hogy Bernáth elviharzott a jobb szélen, beadása kis híján a kapuba hullott, a labdát a paksi portás csak kiütni tudta, éppen Szilágyi elé, aki hat méterről kapásból visszaküldte neki, védhetetlenül (2-1).

Az izgalmaknak nem volt vége: a 84. percben Bödét Bernáth felvágta, a Paks tizenegyest kapott, Völgyi büntetőjét azonban Pantics kivédte! Most már mindegy, hogy a tizenegyes jogos volt-e, szerintünk egyébként nem. A lényeg, hogy Pantics ezzel döntő érdemeket szerzett a Ligakupa-győzelemben!

Ligakupa-döntő:
DVSC-Paks 2-1 (1-1)
Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Berger (Ortó, L. Tóth)
Paks: Pokorni – Nikolov, Fiola, Gévay, Völgyi – Mészáros - B. Tóth (Tököli 46.), Heffler, Lisztes (Tamási 80.), Barta (Böde 73.) – Urbán (Kiss T. 66.)
DVSC: Pantics – Bernáth, Bíró, Fodor, Korhut – Bódi (Kardos 89.), Spitzmüller, Kiss Z., Vinicius (Lucas 62.) – Szilágyi (Katona 81.), Rezes (Varga 80.)
Gól: Bódi (23.), Völgyi (40.), Szilágyi (76.)
Sárga lap: Gévay (16.), Nikolov (33.), Bernáth (39.), Urbán (54.)

Mesterszemmel

Herczeg András: - Uraltuk a játékot, jól játszottunk, a paksi gól sajnos zavart okozott. A második félidőben is a támadás volt az elsődleges célunk, és ezt siker koronázta. Gratulálok a srácoknak!
Kiss Károly: - A Debrecen szervezetten játszott, ahogy azt vártuk, ezzel együtt a magunk javára fordíthattuk volna többször is a meccset. A kihagyott tizenegyesről inkább nem mondok semmit.

Seicentós rablás: enyhébb büntetést akar a szerb testvérpár
A Debreceni Ítélőtáblán tárgyalják az ügyet.
Állásbörze és felnőttképzési expó: több száz munkahelyet kínálnak
Április 26-án zárásig mintegy 30 cég és képzőhely várja a Fórum –1. szintjén az érdeklődőket.
A debreceni ellenzék is megszavazta az új lakásprogramot
Helyi egyedi védelem alatt álló építmények felújítását is segíteni az önkormányzat.