NBA-nagydöntő: vezet a Lakers

| 2010. 06. 04. | 12:24:53
A Lakers nyerte a nagydöntő első mérkőzését az észak-amerikai férfi kosárlabda-bajnokságban (NBA). A címvédő Los Angeles-i gárda hazai pályán 102-89-re verte a Boston Celtics együttesét.

Eredmény, döntő, 1. mérkőzés:
Los Angeles Lakers-Boston Celtics 102-89 (26-21, 24-20, 34-23, 18-25)
Legjobb dobók: Bryant 30, Gasol 23, Artest 15, Bynum 10, illetve Pierce 24, Garnett 16, Rondo 13, Allen 12

Az NBA két legnépszerűbb csapatának 12. fináléja – az állás 9–2 a Boston javára – a 2008-as döntő legjobbjává (MVP) választott Paul Pierce, illetve Ron Artest dulakodásával és technikai hibájával rajtolt, a tavalyi végjáték MVP-je, Kobe Bryant pedig gyorsan összeszedett két személyit. A rájátszásban otthon 8/0-ás mérleggel büszkélkedő házigazdák a "behúzott" nyitónegyed után öt percen át nem dobtak mezőnygólt, ennek ellenére 50-41-es előnnyel vonulhattak be az öltözőbe.

Nagyszünet után beindult a hazai henger: a Staples Center 18.997 nézőjének örömére a harmadik játékrészben 34 pontot kapott a (rekordot jelentő) 18. címére törő Celtics. A húszpontos különbségről induló zárószakaszban a 15-szörös bajnok kaliforniaiak már csak az eredmény tartására törekedtek, s végül magabiztosan nyerték a döntő első meccsét. A találkozó legjobbja a 30 pontos Kobe Bryant lett, Pau Gasol 23 ponttal és 14 lepattanóval zárt, míg a túloldalon Pierce 24 pontig jutott.