Ez nagyon fájt: laposra verték a debrecenieket!

| 2011. 10. 09. | 12:24:14
Debrecen – Mika Turunen nem kívánt nyilatkozni a fehérvári zakó után. Megértjük. Negyvennégy pontos vereség után nem lehet okosat mondani, hülyeséget pedig minek mondana?

Már az első percekben nyilvánvalóvá vált, hogy a két csapat nem egy játékerőt képvisel – írja tudósításában a bb1.hu. 8-0-s rohammal nyitottak Simon Balázsék, de az „olló” a mérkőzés előrehaladtával egyre csak nyílt. A negyed végére már tizenhat pontos hátrányban volt a Factum. A második negyed elején szétszórt volt az Alba, de ez sajnos nem sokáig tartott. sága. A negyed végére húszpontos különbséggel mentek a fehérváriak. Simon Balázsnak és Damian Hollisnak jött ki legjobban a lépés. Mindketten tíz pont fölött voltak már a nagyszünetre, a csapatok pedig 52-31 re zárták a félidőt.

Annak ellenére, hogy a Factum Sport enyhén szólva sem volt partiban a palánkok alatt, mindent megtett, hogy helytálljon Fehérváron, de sajnos a külső dobások a harmadik negyedben sem voltak eredményesek. A lepattanókból az Alba könnyű kosarakat szerzett. A negyed végére már 39 pontos volt a különbség. Az utolsó játékrész sem hozott meglepetést, mindkét csapat sokat cserélt, szinte mindenki kapott lehetőséget a játékra. Az utolsó percekben már helyet kaptak a látványelemek is a fehérváriak játékában.