Triffa megnyerte a Lokinak a csabai rangadót

| 2010. 09. 08. | 22:25:57
Békéscsaba – A végsőkig kiélezet, sok-sok hibával tarkított, ám rendkívül izgalmas küzdelemben nyerte meg a DVSC a nagy keleti rangadót a női kézilabda NB I-ben. Triffa Ágnes zseniálisan védett!

Borbás-góllal nyitott a Loki, de húsz percet kellett várni, mire megint vezetéshez jutottak a piros-fehérek. Addig jó nagyot küzdöttek a felek, a Csaba ment hárommal is, de mielőtt beállt volna a vészhelyzet, a Loki válogatottjai – Bulath, Hornyák és Sopronyi – villantak, és „helyreállt a rend”. A DVSC védekezése úgy a 20 percre kezdett összeállni, és ez villámgyorsan megmutatkozott az eredményjelzőn is (21. p.: 8–11). Dicsérjük meg Triffát is, aki bravúrokat bemutatva spanolta a társait. A szünet előtt percekben láttunk egy nagy, fejnélküli rohanást, amikor mindkét oldalon kihagyott ziccerek, eladott labdák és technikai hibák borzolták az idegeket. A Köstner-gárda végül plusz kettővel hozta az első 30 percet.

A második félidő elején megduplázta előnyét a Lokomotív (35. p.: 13–17), aztán némileg akadozott a gépezet támadásban, szerencsére Triffa továbbra is bombaformában védett. A mieink azért nem tudták az elvárásaink szerint termelni a gólokat, mert rendre emberhátrányban játszottak, ez volt ugyanis a kemény védekezés ára (45. p.: 16–19). Hosszú perceken át akciógólra nem nagyon futotta, de Bognár biztos kézzel értékesítette a büntetőket, s mivel Triffa bemutatta az iksz plusz harmadik szenzációs hárítását is, kétgólos előnnyel fordult a hajrára a debreceni hölgykoszorú (50. p.: 18–20).

Az izgalmak ekkor a tetőfokára hágtak. Triffát reklamálásért kiküldték két percre, de Kiss Évával sem jártak jobban a csabaiak, mert büntetőt védett, majd Bognár megtörte a mintegy 20 perces átkot, azaz akciógólt szerzett (56. p.: 19–21)! A Mátéfi-gárda még feljött egy gólra, de Csáki egy perccel a vége előtt beköszönt, s ezzel eldőlt! Az utolsó másodpercekben már csak ölni kellett a játékot, ami sikerült is.

A DVSC szombaton a Siófokot fogadja, majd kedden a bajnoki címvédő Győr otthonában szerepel.

Női kézilabda NB I., 2. forduló:
Békéscsaba–DVSC 21–22 (11–13)
Békéscsaba, 1200 néző. V: Dobrovits, Tájok
DVSC: TRIFFA – CSÁKI 4, Borbás 1, BULATH 4, Hornyák D. 1, Bogdanovics 3 (1), Kazai 1. Csere: KISS É (kapus), BOGNÁR B. 5 (4), Sopronyi 1, Szabó V. 1, Juhász G. 1
Kiállítások: 10, ill 16 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 5/5

Mátéfi Eszter: – Az első félidőben az emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni, a szünet után pedig sorsdöntő pillanatokban megremegett a kezünk, emiatt nem tudtunk pontot, pontokat szerezni.
Köstner Vilmos: – Nem volt egy könnyű meccs. Nem éreztem a támadásaink ritmusát, dinamikáját. A labda nélkül lábmunkában nagyon gyengén teljesítettünk. Volt egy csomó álló emberünk a pályán, akik arra vártak, hogy majd valaki megmenti a támadást. Összességében azért nem vagyok elégedetlen, mert nagyon fontos meccset nyertünk meg. Itt, Békéscsabán mindenki megszenved.