DKSE: hogy lesz így feljutás?

| 2010. 09. 20. | 18:40:41
Debrecen – Súlyos vereséget szenvedett a DKSE csapata a féri kézilabda NB I/B második fordulójában Törökszentmiklóson. Bíró Imre a meccs után rosszul lett.

Kézilabda NB I/B, férfiak, 2. forduló:
Claas-Törökszentmiklósi KE—Debreceni KSE 40-28 (17-11)
Törökszentmiklós, 400 néző. V: Árokszállási, Janáky.
Hétméteresek:3/2 ill. 3/3.
Kiállítás: 14 ill. 12 perc.

Az élvonalból való kiesés után alaposan átalakult debreceni csapat bő negyedórán át tartotta magát a Lábassy-sportcsarnokban. Az első félidő hajrájában a hazai fal vagy Récsi kapus rendre megállította a vendégek lövéseit, támadásban pedig Takács ellenállhatatlannak bizonyult. A házigazdák balátlövője harminc perc alatt hat gólig jutott, ami a szünetben megfelelt a két csapat közti különbségnek.

A második félidő elején a belelendülő Fejes vezérletével megszórta ellenfelét a törökszentmiklósi csapat, alig tíz perccel a fordulás után kétszámjegyű különbséget (25-15) mutatott az eredményjelző. A vendégek kapusa, Nahaj számára ez már több volt a soknál: a hálőór előbb egy hosszú indítást követően nekirohant a ziccerező Csikósnak — ezért kétperces büntetést kapott —, majd addig reklamált, amíg előkerült a piros lap is. A hátralévő időben macska-egér harc zajlott a pályán.

A lefújás után a vendégek edzője, Bíró Imre összeesett a játéktéren, de szerencsére nem történt komolyabb baj, a szakvezető saját lábán hagyta el a találkozó helyszínét. A DKSE egy győzelemmel és egy vereséggel áll a tabellán.

A csoport másik hajdúsági egyletet, a Hajdúböszörmény hazai pályán 25–23-ra nyert Cegléd ellen. A böszörményiek is egy győzelemmel és egy vereséggel állnak, miután az első fordulóban 27–25-re kikaptak Miskolcon.

Klasszikus rangadót vív a DVSC: jön az Újpest Debrecenbe!
A Lokinak már nem szabad pontokat hullajtania.