Este tíztől szuperteniszt láthatunk!

| 2011. 09. 12. | 19:24:50
Debrecen – Hajdúsági vonatkozása nincs a US Open férfi egyes döntőjének, de akkora meccsnek ígérkezik, hogy Debrecenben is "kötelező" megnézni. A világranglista első és második helyezettje csap össze.

Novak Djokovics és Rafael Nadal találkozik a US Open döntőjében. A szerb a sportág aranykönyvébe illő drámai csatában két meccslabdáról fordítva győzte le az elődöntőben Roger Federert, míg Nadal a skót Murray ellen jutott oda, ahol tavaly is volt már, és akkor legyőzte Djokovicsot. A párosítás tehát megismétlődik New York-i fináléban, ám ezúttal a szerb sokkal esélyesebb, már csak azért is, mert Nadal idén már ötször is kikapott tőle.

Kérdés, hogy Djokovics mennyire fáradt el a Federerrel vívott ötjátszmás csatában. A szerb a padlóról felállva megküzdött minden egyes pontért. A harmadik szettben szépített, a negyedikben egyenlített, hárított két meccslabdát, majd 6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5-re nyerte meg a majd négyórás csatát. Nadal is elbukott egy szettet, de összességében sokkal nyugisabb meccsen győzte le Murray-t 6:4, 6:2, 3:6, 6:2-re.

Djokovics kemény borításon egyértelműen jobb, mint Nadal, de egy meccsen bármi lehet, ráadásul a spanyolt nem úgy ismerjük, mint aki könnyen adja meg magát. Óriási küzdelemre van kilátás, tehát ne csak a fanatikus teniszrajongók kapcsoljanak hétfőn este 10-kor az Eurosportra, hanem minden sportbarát.