Behúzta a kötelezőt a Debrecen

| 2022. 04. 15. | 23:54:00
Baráth Péter volt a Loki vezére.

Hat fordulóval a bajnokság vége előtt kiesési rangadón fogadta a DVSC a Gyirmót gárdáját a bajnokság 28. fordulójának április 15-i, péntek esti nyitómeccsén. A vendégek 26 ponttal a 11. helyen álltak a találkozó előtt, a Loki közvetlenül előttük 32 egységgel várta a kezdő sípszót.

A gyirmótiak rögtön mérkőzés elején a szívbajt hozták a szurkolókra, Hasani már a második percben betalált Hrabina kapujába, de szerencsére lesről.

Itt is az első gól! A 3. percben jött is a debreceniek válasza: Dzsudzsák ívelt középre szabadrúgásból, a lecsorgó labdára Baráth Péter csapott le, és nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0).

Hamar jött a válasz. A 9. percben egy szép támadás végén egyenlítettek a vendégek. Bal oldalról szállt a labda középre, Hasani megelőzte Charlestont, és nyolc méterről védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba (1-1).

Az akciónál a debreceniek brazil védője ráadásul megsérült, helyére Ferenczi állt be.

A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, az újabb gólra pedig negyedórát kellett várni.

Újra vezet a Loki! A 25. percben Dzsudzsák távoli lövését Rusák csak oldalra tudta paskolni, Bényei pedig remek ütemben tette a labdát a középen érkező Baráth elé, aki tíz méterről a jobb sarokba lőtt (2-1).

A félidő hajrájában, a 39.percben újabb cserére kényszerült Carillo mester, Hrabina egy korábbi akció során, még a 21. percben kapott rúgást a térdére, végül nem tudta folytatni a játékot, helyére Kosicky érkezett.

Szünet után a Debrecen megpróbálta döntésre vinni a dolgot, a hazaiak több veszélyes támadást is vezettek. Nem sok hiányzott, hogy Baráth megszerezze harmadik gólját, de az 57. percben kecsegtető helyzetben a vendégek kapusa védeni tudott. Pár perccel később Dzsudzsák tekert kapura, a labda a felső lécet érintve hagyta el a pályát. A következő gólszerzési lehetőség Dorian Babunski előtt adódott, a csatár 14 méterről alig lőtt fölé. A gyirmótiak mintha hitüket vesztették volna, a második félidőben csak kevés veszélyes támadásra futotta az erejükből, hiába birtkolták többet a labdát a játékrész második felében. Egy idő után aztán a Loki is visszavett valamelyest a tempóból, így jobbára mezőnyjátékkal teltek a percek.

És amikor már mindenki a meccs végét várta, megszületett a harmadik Loki-gól is!

A 86. percben Kusnyír életerős lövését Rusák csak kiütni tudta, éppen Borian Babunski elé, az északmacedón csatár pedig közelről a kapuba gurított (3-1).

A debreceniek megérdemelten tartották otthon a három pontot, és nyugodtabban várhatják az utolsó öt fordulót, hiszen a kieső helyen álló Gyirmót és MTK előtt kilenc pontra növelték az előnyüket.