„Életmentő” debreceni győzelem Pakson!

| 2022. 03. 20. | 16:13:00
A DVSC okosan játszott, és szerencséje is volt.

Az NB I. legtermékenyebb Paks otthonában lépett pályára a DVSC vasárnap ebédidőben. A Duna-partiak eddig magasan a legtöbb gólt rúgták az NB I-es mezőnyben, ezért okkal féltettük a Lokit a bajnoki előtt. Az azonban reményt adott, hogy legutóbb Pakson úgy lett 3-3-as döntetlen, hogy a DVSC engedte ki kezéből a győzelmet, majd Debrecenben sem tudott a Loki fölé nőni a Paks.

Az első félidőben itt is, ott is akadtak lehetőségek, de összességében a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A legnagyobb helyzet a hazaiak előtt adódott, amikor Haraszti a 37. percben a lécet találta telibe közelről. A félidő végén Hrabina tette jóvá a hibáját, amikor Pethő lövését védte nagy bravúrral. A DVSC részéről két fejest jegyezhettünk el, egyszer a fiatalabb Babunski, majd Charlston veszélyeztett. Az első félidő mindenesetre nem sokáig marad meg az emlékezetünkben a színvonala miatt.

Szünet után, az 51. percben Dorian Babunski kaparta ki magának a gesztenyét egy szép passz után, 14 méteres lövésével szemben tehetetlen volt a paksi kapus. A találatot a VAR vizsgálta, de megadták a gólt (0-1).

Ezután számítani lehetett arra, hogy a Paks nagy nyomás alá helyezi a DVSC-t, de ez végül nem lett több, mint masszív mezőnyfölény. A debreceni védők jól állták a sarat, Hrabina volt egy kicsit bizonytalan, de magáénak tudhatta Fortuna istennőt és a kapufákat: az 58. percben előbb Ádám közeli lövését védte, majd kipattanót Haraszti a kapufára vágta. Sokáig ez volt a legnagyobb hazai lehetőség, úgy teltek a percek, hogy komoly izgalomra nem volt ok. Legfeljebb bosszúságra, azt pedig Tischler Patrik okozta, aki egy szép debreceni akció végén elpuskázta a ziccert, pedig bebiztosíthatta volna a debreceni sikert.

A hosszabbításban hosszú perceken keresztül állt a játék, mert amikor Szélpál utolsó emberként ellökte a kiugró Bényeit, Andó-Szabó játékvezető kiállította. A paksiak hevesen reklamáltak, a VAR is közbeszólt, a bíró megnézte az esetet, majd felülbírálta önmagát, visszavonta a piros lapot. Végül a 99. percben fújta le a meccset. A DVSC „életmentő” győzelmet aratott!