Debreceniek vertek debrecenieket. Kíméletesen!

| 2020. 12. 13. | 15:40:00
A Loki már az első félidőben eldöntötte a meccset, aztán megkegyelmezett.

A sereghajtó DEAC volt a vendége a listavezető DVSC-nek a labdarúgó NB II. idei utolsó játéknapján, vasárnap. A második fordulóban, augusztusban az egyetemisták pályaválasztásával már rendeztek egy debreceni derbit, akkor a piros-fehérek a Nagyerdei Stadionban a „hazai pálya” előnyét kihasználva, magabiztosan nyertek 3-0-ra. Azt az összecsapást mintegy hatezer ember látta, a mostanit a koronavírus-járvány miatt csak a bennfentesek és az újságírók tekinthették meg. Így edzőmeccs jellege volt a találkozónak, nézők nélkül pedig a Nagyerdei Stadion is kietlen annak, aki látott legalább egy negyedháznyi összecsapást benne. A Loki-ikon Sándor Tamás nyáron még csak fiáért izgult, most azonban, már az egész DEAC-ot a DVS  ellen vezényelte.

A Sándor-család...

A találkozó elején Szécsi Márk egy jobb oldali beadás után még a kapufát találta el, de a 15. percben már mattolta a DEAC kapusát, Tóth Dánielt, mégpedig egy olyan zseniális Dzsudzsák-sarkazás után, amilyenre az NB I-ben is kevesen képesek (1-0).

A DEAC egyértelműen védekezésre rendezkedett be, csak a gól után  lendült támadásba, de abban nem volt sok köszönet. A lelkesedés alább is hagyott, amint a 28. percben Dzsudzsák egy hosszú labdával indította Ferenczit, akinek a bal oldali beadására remek ütemben érkezett a labdát az ötösről kapuba helyező Szécsi (2-0). Kisvártatva újabb gól esett, és ebben is benne volt Dzsudzsák, aki ezúttal is Bárány Donátot szolgálta ki, még ha nem is szándékosan (3-0). A DEAC szempontjából volt még lentebb is. A 36. percben a tavaly még DEAC-mezben termékeny Bárány a félpályáról vezette az egyetemisták kapujára a labdát, majd 14 méterről elegánsan kilőtte a bal alsót (4-0). A 43. percben már lokisták is megtapsolták a DEAC szépítő találatát: Kiss Bence még Grófot is kicselezve szerezte meg a „vendégek” becsületgólját (4-1).

Szünet után már kevesebb vehemenciával küzdött a DVSC, de a kényelmes tempó is nehezére esett a DEAC-nak, amely eleinte teljesen beszorult, majd amikor a alább hagyott a nagy nyomás, elkezdte szövögetni a támadásait.