Egyre nagyobb a baj a Lokival...

| 2017. 02. 25. | 18:18:00
Az utolsó öt bajnokin nem született debreceni gól.

Visszakerült az eltiltását letöltő Tőzsér a csapatba, ez volt az egyetlen változás a Fradi ellen kezdő tizenegyhez képest. A Honvéd aktívabban kezdett, eleinte a Loki csak nyomozta a labdát. A félidő derekára már kiegyenlítődött a párharc, a kapuk alig forogtak veszélyben, a masszív harc a középpályán dúlt.

A 22. percben máris cserére szánta el magát Pontes mester: a svájci-venezuelai Feltcher helyett a dél-koreai Szuk érkezett. Általa sem lett sokkal hatékonyabb a debreceniek támadójátéka. Az első 45 perc során a Honvéd kapuja nem forgott veszélyben. A debreceni porta előtt már nagyobb volt a forgalom, szerencsére a kispesti próbálkozások öbbsége messze elkerülte Danilovics kapuját, vagy blokkoltak a védők. A hajdúságiak hálóőrének egyszer kellett védenie: Lanzafame löketét tolta szögletre.

Szünet után labdatartásra próbált törekedni a DVSC, ami meg is valósult nagyjából, a kispesti tizenhatos előterében kezdődtek a gondok. Az 59. percben végre átjátszotta a haza védelmet a Loki, hárman – Handzic, Szuk és Holman – törhetett kapura egy kispesti védővel szemben, de Holman elügyetlenkedte a helyzetet.

A 66. percben már a Honvéd hagyott ki óriási ziccert! Kabango 14 méterről senkitől sem zavartatva centikkel lőtt a jobb kapufa mellé. A 68. percben még egy ennél is nagyobb lehetőség maradt kihasználatlanul: Laczkó bal oldali beadása után a labda Ferencziről Eppel elé pattant, aki az ötösről tüzelt, de helyezetlenül, így Danilovics hárítani tudott.

Ezek után már a Lokira nézve volt hízelgő a null-null, de nem maradt annyi.

A 85. percben Kabango nagyszerű keresztpasszal találta meg Eppelt, aki Ferenczit „elküldte gyufáért” majd 8 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0)!

A DVSC nyeretlenségi sorozata hét meccs óta tart! A Loki a legutóbbi öt bajnokiját még gólt sem tudott rúgni.