Hibák az elején – parádés győzelem a végén

| 2022. 07. 10. | 21:02:00
Második csoportmeccsén is győzni tudott a magyar női U17-es kosárlabda-válogatott a debreceni világbajnokságon.

A magyar U17-es női kosárlabda-válogatott mondhatni, parádésan kezdte a debreceni rendezésű világbajnokságot, július 9-én legyőzték az A-csoportban legerősebbnek vélt ellenfelüket, a belgákat (55–39), majd jöhetett a japánok elleni csoportmeccs.

A július 10-i mérkőzés előtt a mieinken leginkább az elszántságot, a tüzet lehetett látni, a japánoknál pedig azt, hogy mindenki nagyjából ugyanolyan magas, sőt nagyjából ugyanolyan frizurával is rendelkezik és körülbelül hasonlóan dob kosárra – gyűrűt legalább ér a labda.

Bezzeg a találkozón; az első játékrészben úgy tűnt, mintha megilletődtünk volna az ázsiaiak kezdésétől, 10–4-re el is lépett Japán, időbe telt, míg összeszedtük magunkat, rendeztük a sorainkat, igaz, a ziccereket sorra elhibáztuk. 16–15-nél átvettük a vezetést – 3 másodpercre –, tíz percnyi játék után végül azonban csak vezettünk (19–18).

Csak beindult a magyar henger!

A második negyed már sokkal jobban nézett ki magyar szempontból, 6 perc 58 másodperc volt hátra a játékrészből, amikor már 7 egységgel voltunk a japánok előtt, 27–20-ra vezettünk. A különbség a két csapat között pedig a második etapban tíz pont fölé is eljutott, 38–26 is állt az eredményjelzőn, a mi javunkra. Elkezdtünk tetszetősen kosárlabdázni, az egész csapat kivette a részét a “melóból”. Ennek pedig a nagyszünetre egy magabiztos magyar előny lett az eredménye (43–29).

A harmadik negyedben egy érces férfi hangra lehetett figyelmes a Főnix Aréna közönsége: “Villámkezetek van drágáim!” – mondta egy őszes hajú idősödő úr a nézőtéren, amikor is egy gyönyörű labdaszerzést követően egy ziccer bement, és már húsz ponttal vezettek a mieink (54–34). Ebben az etapban ugyan hol az egyik oldalra, hol a másikra elmozdult az eredmény, igazán jelentős változás nem történt, harminc percnyi játék után is magabiztos előnyünk volt (60–44).

Az utolsó játékrészre kérdés nem férhetett hozzá, hogy a Völgyi Péter, Iványi Dalma és Ábrahám Márta vezette nemzeti csapatunk behúzza második csoportmeccsét is a debreceni rendezésű világbajnokságon, különösebb izgalmak nélkül, végül 79–55-re győztek a magyar lányok.

Folytatás július 12-én 17 óra 30 perctől Mexikó ellen a Főnix Arénában.