Épp azt kapta Debrecen a magyar válogatottól, amit várt

| 2022. 07. 13. | 21:04:00
Jöhet a negyeddöntő Kanada ellen – az már nagyobb falat lesz!

Már a nyolcaddöntőkkel folytatódott július 13-án a női U17-es kosárlabda-világbajnokság Debrecenben.

A magyar válogatottra Argentína várt ellenfélként, akikről tudnivaló volt már az összecsapás előtt, hogy nem képviselnek akkora játékerőt, mint a mieink, így Magyarország a mérkőzés egyértelmű esélyese. Az előző napokhoz képest többen gyűltek össze a Főnix Aréna lelátóján, azért ez már mégiscsak az egyenes kieséses szakasz. Ennek fényében indult el a találkozó, mi vagyunk az esélyesek, nekünk szurkolnak többen, magabiztosan állhatunk ki ellenfelünk ellen.

Már az első negyedben megvolt a két csapat között a tízpontos különbség, természetesen a mieink javára. Utoljára 10–9-es állásnál jártak közel a lányainakhoz a dél-amerikaiak. Igaz, a negyed végére nem volt meg a közte tíz, egy ponttal kevesebbre olvadt a különbség, 22–13-ra vezettünk tíz perc játék után.

A második negyed ismét magyar fölényt eredményezett, folyamatosan léptünk el ellenfelünktől, a nagyszünetre 44–28 állt már az eredményjelzőn.

Mondhatni, a harmadik játékrész sikerült a legjobban magyar szempontból, pontban elöl megvoltunk, az amúgy sem rossz védekezésünk pedig még inkább feljavult, 8 pontot kapott összesen a magyar válogatott. A harmadik etap végén már 65–36 volt ide.

“Minden eldőlt” – mondta egy fiatalember a szünetben, vitatkozni nem igen lett volna értelme vele, teljesen igaza volt, jó meglátás – bár talán a legvérmesebb argentin szurkolók sem gondolkodtak már jó ideje másként erről. Mire ezen mélázott volna el az ember, jött a negyedik negyed, melyben mintha kicsit kiengedett volna a magyar nemzeti csapat, de igazából ez már nem osztott, nem szorzott, megvolt a biztos továbbjutás. Egy dolog volt már csak a kérdés, mi lesz a végeredmény? Kihoztuk ikszre az utolsó játékrészt is, így végül 82–53-ra győztünk.

A negyeddöntőt Kanada ellen játsszuk július 15-én 17 óra 30 perctől, akik 70–36-ra győzték le Új-Zélandot a július 13-i nyolcaddöntőben.