Nagyszerű debreceni győzelem Kecskeméten, megvan a kupaszereplés!

| 2021. 12. 22. | 22:00:00
A DEAC hosszabbítás után múlta felül a hazaiakat.

A listavezető és címvédő Falco skalpjával a tarsolyában érkezett Kecskemétre a DEAC, mégpedig azzal a küldetéssel, hogy ha győz, belépőt vált a Magyar Kupa nyolcas döntőjére. Az alapszakasz felénél az első nyolc helyezett szerez jogot erre. Vereség esetén  a hajdúságiak sorsa további találkozók eredményeitől függ majd.

Nem akármilyen tétje volt tehát ennek a találkozónak!

A DEAC legénysége immár fel tudta vonultatni a vírusos megbetegedésen átesett Tóth Ádámot, akinek a palánk alatti munkájára mindig nagy szükség van. Ezúttal azonban Dzeletovic játszott elemében, döntő érdeme volt abban, hogy a debreceni gárda tartani tudta a lépést az első negyedben, majd a másodikban már a vezetést is átvette. Két negyed alatt 45 százalékban dobták be a triplákat, ami elfogadható teljesítmény, de a büntetőzésből csak 60 százalékot tudtak felmutatni, és ez volt az oka, hogy a nagy szünetre „csak” hárompontos előnnyel vonulhattak.

A harmadik negyed kevés pontot, ám annál nagyobb izgalmakat hozott. A hazai együttesnek sikerült kemény védekezéssel borsot törnie a DEAC-osok orra alá, akik mindössze 12 pontot szereztek ebben a játékrészben. Igaz, csak 17-et kaptak, így abszolút nyílt volt a csata 30 perc játék után.

A negyedik negyedben is rendkívül kiélezett volt a küzdelem, felváltva estek a kosarak, és úgy érkeztünk el a hajrához, hogy egyenlő volt az állás (74-74). A végjátékban aztán inkább a küzdelem dominált, mint a látványos megoldások. Aska sikeresen középtávolija révén kétpontos debreceni előnnyel (79-81) fordultak a csapatok az utolsó percre, de két büntetőből egyenlített a Kecskemét. Húsz másodperccel a vége előtt Jorgosz Vovorasz időt kért, majd nem engedte végigtámadni a hátralévő időt a KTE, Haginsnek gyorsan odaütöttek, abban bízva, hogy kihagyja a büntetőket, és még egyszer támadhat a hazai gárdát. Részben jól kalkuláltak, mert az amerikainak egy büntetője kimaradt, az utolsó támadásban, három másodperccel a rendes játékidő vége előtt pedig Askára fújtak faultot a bírók. Szerencsére Pollard is csak egy büntetőt értékesített, így 82-82-es döntetlen született a rendes játékidőben.

A hosszabbításban Thames és Drenovac kosaraival egérutat nyert a DEAC, a Kecskemét csak tüzelt a hárompontos vonalról, de nem talált be. Dzeletovic, majd újra Drenovac volt eredményes debreceni részről, és ez már nyolcpontos DEAC-előnyt jelentett. A hazaiak minden egy lapra tettek fel a végén, de a hátrányt lefaragni már nem tudták, így kicskarta a győzelmet a hajdúsági együttes.

Mindez azt jelenti, hogy Jorgosz Vovorasz együttese biztosan a legjobb nyolcban végez az alapszakasz felénél, így ott lehet a Magyar Kupa nyolcas mezőnyében!